Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések! Nektek is a...

Kontaktlencsések! Nektek is a nap végére olyan mintha száraz lenne a szemetek, és érzitek benne a lencsét?

Figyelt kérdés
Tegnap volt 3 hete, hogy van lencsém, nagyon szeretem de már a nap végén iritálja a szememet, ilyen havi lencsét használok. nemsokára le kell cserélni, de akoris már az elejétől így van!

2012. szept. 30. 20:20
 1/7 anonim válasza:
Nekem kb 2 hónapja van kontaktlencsém, havi kiszerelésű és még nem tapasztaltam olyat, mint te. Nem lehet, hogy túl sokat van benne a szemedben? A légkondi, meg a számítógépezés szárítja egyébként a szemet. Használj műkönnyet.
2012. szept. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Elmondom az én tapasztalataimat.

Július elején mentem el kontaktológushoz, azóta most érzem legjobban magam a lencsémben. A véglegesen beállított készletet használom, immár a másodikat a dobozból.

Nekem a tévé, a számítógép szinte érezhetően szárítja, ilyenkor elengedhetetlen a műkönny. Naponta 2-3 alkalommal, jó nagy cseppeket adok a szememnek, az sokat számít. Ha viszont kevés tévé, kevés gépezés van a napomban, akkor egyáltalán nem kell műkönny.

Nekem a folyadékok közül a rossmannos jött be legjobban, a bioflex (ilyen a lencsém) saját lötyije baromi rossz volt, csípett, meg minden bajom volt tőle. Az optifree replenish is jó, csak az meg rohadt drága.

Kéthavonta tartó csere, havonta lencse csere, naponta minimum 6-7 órát pihen a lencse a folyadékban és egy napot hétvégén nem viselek lencsét ( de legalább fél napot). Mindíg van nálam műkönny, ha gáz van, akkor egy csepp és kész.

Próbáld ki Te is ezt a rendet és légy türelmes. Én most érzem szívből azt, hogy nem kéne már szemüveg.

2012. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szarad a kontaktlencse. Hasznalj mukonnyet, jo folyadekot (en optifree parti vagyok). Ha ez sem segit kerj masik fajta probalencset, talan van jobb a szemedre.
2012. okt. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a folyadék is szárította a szemem, eleinte ReNut használtam amit a doki ajánlott, lecseréltem Rossmannos Best View-ra, az milliószor jobb. Később lencsét is cseréltem, most Acuvue Oasyst hordok, ebben van valami nedvesítő cucc, nagyon jó, sose kell azóta már szemcsepp. Nem szokott kiszáradni, pedig egy nap kb. 15-16 órát van a szememben. Persze nem mindenkinek jó ugyanaz, ezt ki kell tapasztalni neked mi válik be jobban.
2012. okt. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ilyen gondom.

Ha sokat ülök a gép előtt akkor érzem hogy kényelmetlen a lencse de alap esetben nem érzem hogy száraz lenne a szemem.


Hány órát hordod?

Nekem 16 óra folyamatos viselés nem gond.

Reggel fél 6tól bent van a lencse.

Biofinity lencsém van. Ez kiterjesztett viselésű tehát aludni is tudnék benne de eddig max fél órára aludtam el lencsében.

2012. okt. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát kb. 6.30-tól este 22.00-ig van bent, nekem biofinity toric van
2012. okt. 31. 22:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt mondják hogy ilyenkor jó a műkönny. Viselés előtt és után is.

Nekem nem kellett még ilyenekt használnom mert bírja a szemem a lencsét.

2012. nov. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!