Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Jót tesz a szemnek az olvasás...

Jót tesz a szemnek az olvasás vagy nem?

Figyelt kérdés
Van némi probléma a szememmel (enyhe látótér kiesés). Szemészeten alaposan kivizsgáltak, de a szememnek semmi baja, ezért tovább lettem küldve, szóval még nincs lezárva az ügy. Nem sűrűn szoktam könyvet olvasni, de most kedvet kaptam. Ronthat a szemem állapotán az olvasás?
2012. okt. 1. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Látótér-kiesés migréntől is lehet ("migraine aurával"), nem csak szemproblémától. Valószínűleg nem ront rajta, de ha úgy érzed, hogy valami nem stimmel, fáj, rosszabb lett stb. akkor inkább ne erőltesd, hanem pihenj.
2012. okt. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Magát a szemet nem rontja az olvasás, a sötétben olvasás sem, ezek legendák.
2012. okt. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért nem hinném, hogy legenda.. Itt egy földi példa: az egyetemisták nagytobbsege szemüveges. Azért sem lehet legenda, mert ha erolkodik a szemed, sötétben olvasol, sokáig kozelre fokuszalsz, ahhoz szokik a szemed, így a latasod is romolhat. Szerintem olvass nyugodtan, csak ugyelj a fenyviszonyokra, és a megfelelő távolságra a könyv és a szemed között :))
2012. okt. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!