Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Strand kontaktlencsében?

Strand kontaktlencsében?

Figyelt kérdés

1 hét múlva nyaralni megyek és időm nagy részét előreláthatóan a strandon fogom tölteni.

Az a kérdésem, hogy nem nagyon gáz-e, ha bent van a szememben a lencse(nem megyek természetesen víz alá és nem fogok vízbe ugrálni). Kivenni nem szeretném, mert elég rossz a szemem és amíg szemüveget hordtam állandóra, addig a nyaralós időszakban gyerekkoromban eléggé szenvedtem, h mindent kb csak foltokban látok....:(

Egyébként 30 napos lencsém van, szóval az meg kissé luxus lenne, ha naponta új lencsét használnék(nincs is annyi)


2009. aug. 4. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

hát én mindig megyek strandra, és csak kontaktlencsében. Párszor persze a szemembe megy a klóros víz, de csak kívülről éri a lencsét így nincs semmi gáz. ( szerintem) mondjuk ha félted a szemed akkor hordj közben valami napszemüveget, ha meg vízbe mész akkor vegyél fel úszószemüveget ( bár én egyiket sem szoktam :) )


üdv. Enn

2009. aug. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én simán strandolok,uszizok vele,víz is ment már bele és nem volt gond. figyelj jobban a higiéniára,mikor elteszed este mosd le a tenyeredben az ápolófolyadékkal,dörzsöld át és úgy tedd el másnapra
2009. aug. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi nektek:)
2009. aug. 4. 19:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is voltam már kontaktlencsében Balatonon, na persze nem ugráltam a vízbe, meg figyeltem, hogy ne kerüljön víz a szemembe és semmi probléma nem volt. Bár ugye ez is egyénfüggő, nem ajánlják az optikusok, ugyanis nagy a fertőzésveszély, de nem mindenkinek érzékeny annyira a szeme a fertőzésekre. Jó nyaralást!:-)
2009. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm ;)
2009. aug. 8. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!