Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az gáz ha kontaktlencsébe...

Az gáz ha kontaktlencsébe fürdök vagy alszok? Valamelyiktől lehet bajom?

Figyelt kérdés

2012. okt. 4. 21:27
 1/8 anonim válasza:

Az attol fugg h milyen lencsed van.


ha 30napos/night&day/tobbnapos, akkor nem. Nekem 30napos van, en ho elejen berakom, aztan ho vegen kiveszem. Alszok-eszek-iszok-furdok-sportolok benne, erre van kitalalva.


Ha viszont napi lencsed van, akkor ne aludj benne.

2012. okt. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

mi történhet ?

(nem akarok, nem tervezem.. csak ha véletlenül elfelejteném egy buli után vagy bealudnék - tudjam mire számítsak)

2012. okt. 4. 21:35
 3/8 yuda ***** válasza:

Amennyire én tudom lehet.

Igaz, lencsétől függ, de adtak elvileg hozzá használati utasítást. Ha nem olyan, akkor begyuladhat a szemed. Ha néha fodul csak elő, akkor nem hiszem gond lenne, de most mond meg őszintén: Nincs egy perced alvás előtt, hogy kivedd?

Fürdés pedig drága mulatság lehet, ha kimosod és lefolyik. . .

2012. okt. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

elso vagyok


mi tortenhet?

ha benne alszol, begyulladhat a szemed (ez a leggyakoribb) vagy ha elkezd kiszaradni a lencse, akkor egesz ejjel szenvedni fogsz, annyira szurni fog..Raadasul a lencset pedig akar veletlenul is kidorgolheted..


Furdesnel sztem nemnagyon lehet gaz. Nekem legalabbis soha nem volt meg olyankor semmi gondom, nyugodtan furodhetsz benne ha odafigyelsz, nem fog kiesni.


Nem vagyok se ugynok se semmi es nem is tudom h milyen lencset hasznalsz.. Nekem Ciba Vision Air Optix Night & Day van, 6db (=3par) manapsag mar 10k huf korul kaphato es ez 3 honapra eleg. Ha beteszed ho elejen, akkor ho vegeig semmi gondod a lencsevel es nem kell allandoan a szemedbe nyulkalni. Mindenkepp ajanlom.

2012. okt. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

én mindennap ki be rakosgatom egy hónapig..

most lettem lencsés egy másfél hónapja és nagyon megszerettem,... de nekem nem nightandday-es csak sima nappali hordásra használható


megtetszettek a "party" lencsék is, a mintás és színes lencsék (dioptria nélkül - szal abba nem látnék, csak egy kis időre lehetne felvenni, mondjuk egy buliba)

mit gondoltok ezekről ?

2012. okt. 4. 22:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Night & Day lencsét sem szabadna egész hónapig a szemben hagyni, de mindegy is...

Fürödni lehet lencsében, gondolom nem a szemedbe szoktad folyatni a vizet. Nem lesz baj. Aludni ne aludj benne ha nem kiterjesztett viselésű a lencse. Begyulladhat a szemed.

2012. okt. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

6os:


AIR OPTIX® NIGHT & DAY® AQUA kontaktlencse — az FDA által jóváhagyott, akár 30 napig is folyamatosan viselhető havi cseréjű lencse. Ez a kontaktlencse 6x több oxigént képes átereszteni, mint a hagyományos lágy lencsék, valamint az összes lágy lencse közül a legmagasabb oxigénáteresztő képességgel rendelkezik.


Miert ne lehetne hordani 30 napig egyfolytaban?


Nekem mar lassan 6-8 eve lencsem van, az elso pillanattol kezdve ilyen es soha semmi gondom nem volt vele, pedig mindig bennvann ejjel-nappal. Sot, olyan is volt amikor el is felejtettem es kb 70napig volt bent ugyanaz a par,mindenfele gond nelkul. Persze jarok kontrollra rendszeresen es az orvos szerint is minden rendben van.

Nyilvan nem kovetendo pelda az, h 70 napig bennvolt a lencsem, de ezeknek az egeszseges viselhetosege nyilvanvaloan ala van skalazva, mert vannak akik pl penzugyi okokbol sokkal tovabb hordanak egy-egy parat.

2012. okt. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sztem teljesen ertelmetlenek ezek a bulilencsek, mivel nem latsz benne :D


Ennyi erovel golyalabakon is mehetnel bulizni, az is biztos meno.. csak epp jarni nem tudnal rajta:)

2012. okt. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!