Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsében zuhanyozni...

Kontaktlencsében zuhanyozni lehet? és sportolni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hali. nekem fél évig volt kontaktlencsém, mert elhittem, hogy azzal mindent lehet. Hülyeség. Ha kicsit erősebben futsz például foci közben akkor tuti elhagyod, uszni csak akkor lehet benne, ha van rajtad úszószemüveg. Nekem fél év után állandóan begyulladt a szemem, max 8 órát bírt ki a lencse utána kiszáradt. Szóval több gondom volt vele. Amikor elcsúszott a szememen akkor valahonnan a szemgolyóm tetejéről kellett levadásznom. hagytam a fenébe az egészet. Üdv. Józsi
2012. okt. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor ha van tesim,akkor ne hordjam?
2012. okt. 8. 18:24
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Mindent lehet benne csinálni. Viszont a strandokat, uszodákat, Balatont stb. kerülni kell a lencsével a fertőzésveszély miatt. Nyugodtan hordjad sportolás és tesi óra közben. Ha megfelelő görbületű lencséd van(gondolom megvizsgálták a szemedet és nem csak úgy hasra ütés szerűen veszed:D), akkor kizárt, hogy kiesik a szemedből... A zuhanyzásnál pedig arra figyelj, hogy lehetőleg ne menjen a szemedbe a víz.
2012. okt. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

persze,optikaban kaptam.

és ha ma vettem,holnap viselhetem már egész nap,ugye?:)

ezeket elfelejtettem megkerdezni:S

2012. okt. 8. 18:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy első nap csak 4órát viseljem és utána minden nap egyre tovább lehet bent. Gondolom, hogy hozzászokjon a szem. Így az első nap kb. 3-4órát volt bent, de az ezt követő naptól kezdve rendesen hordom kb. napi 10-12órát. Szerintem nincs jelentősége. Tokot és folyadékot azért vigyél magaddal, hogyha úgy érzed, akkor ki tudd venni.
2012. okt. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

koszi:) de a héten még itthon probalgatom:)

9éve szemuveget hordok, állandóan,kicsit sokkol a változás:))

2012. okt. 10. 05:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló iszonyat hülyeségeket ír, már bocs. Egy olyan lencse amit vizsgálat után adnak, akkor sem fog kiesni ha fejenállva ugrálsz vagy szaltózol 1 órán keresztül. :D Amire vigyázni kell hogy víz alatt ne nyisd ki a szemed, de lehet benne zuhanyozni. Csak ne érje víz. Begyulladni akkor fog a szemed ha nem figyelsz a higiéniára és koszos kézzel rakod be, veszed ki, nem tisztítod meg a lencsét, stb. Nekem 14 év alatt még semmi gondom nem volt vele. Kontaktlencsét hordanak a sportolók is, a táncosok, ilyesmihez nem is jó a szemüveg.
2012. okt. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor nem lesz semmi gond, szépen megszokja a szemed:)

Én is szemüveges vagyok már egy 4éve, de nem hordtam állandóan, csak tévézéshez, vezetéshez stb. Így nekem egyáltalán nem volt fura, csak az előnyeit, pozitívumait tapasztaltam:)

2012. okt. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!