Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Melyik tórikus (cilinderes)...

Melyik tórikus (cilinderes) kontaklencse jó, és annyira nem is drága? Mit használtok?

Figyelt kérdés
Egy kontaklencse annál jobb minél nagyobb a víztartalma és nagyobb az oxigénátengedése?

2012. okt. 11. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindegyik drága, nekem legalábbis. Az a legjobb aminek nagy az oxigén áteresztése (100 Dk/t fölött). Több ilyen is van. Acuvue Oasys, Air Optix, Biofinity, Purevision...
2012. okt. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én hagyományos lencsét használok. Az eOptika.hu-nál nagyon korrekt, gyorsak és az áraik is kb fele az optikáknak. Gondolom a tórikus kontaktlencsék is lényegesen olcsóbbak Most meg ráadásul ingyen is szállítanak: [link] Van víztartalom és oxigén áteresztés szerinti szűrőjük :)
2012. okt. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit bír a szemed és megfelelően illesztettek. Mindenkinek más a jó.

Vaktában semmiképp ne rendelj lencsét, mert csúnyán megszívod, és ha nem illesztették, akkor bizony még az orvos is a te nyakadba varrja az egészet. :D

Én Biofinity-t használok, igazából tórikus lencséhez képest nem annyira drága, viszont elég jó adatai vannak. Viszont ha nincs a görbületedben, vagy a szemed nem bírja az anyagát, akkor sokra mész vele, hogy nekem jó ugye. :D

Az oxigénáteresztés mindenképp legyen magas, a víztartalomból a től magas sem jó, de persze az alacsony se.

2012. okt. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én Biofinity toric-ot használok, előtte aftak dailies focus toric-ot, és az túl száraznak éreztem meg szúrt is
2013. jan. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!