Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezik olyan, hogy -0,35...

Létezik olyan, hogy -0,35 dioptriás szemüveg?

Figyelt kérdés
Csak úgy kíváncsiságból kérdezem. És az nagyon vékony lencse, hogy néz ki?
2012. okt. 19. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Én azt hittem, 0,25 századonként vannak beosztva. Miért, neked ezt írták fel?

Gondolom, nagyon-nagyon vékony lencse..

2012. okt. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt nem tudtam hogy 0,25 századonként van beosztva. Csak tegnap otthon kísérleteztem a Snellen táblával és annak 20/20-as sorával és kb ennyiről láttam tisztán(2,8m, 3m már nem). Bár szerintem jó a szemem csak egyszerűen szeretnék magamnak szemüveget, csak úgy mert tetszenek. És talán a 0,35D nem látszana annyira mint a 0 dioptriáson. Vagy a 0-s se vennék észre egy rendes szemüvegkerettel????? Csak szeretnék egyszerűen szemüveges lenni.

Amúgy a képlet a következő volt amivel a -0,35D-re következtettem:

1/0,35D=2,8m=280cm csak ez alapján.

2012. okt. 19. 17:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Húha, én ezeket a számolásokat nem tudom! :D

Onnan sejtem, hogy 0,25 századonként van beosztva, mert tavaly -0,75-ös volt a szemem, és nemrég voltam szemészeten. Mikor néztem a táblát, és nem láttam, akkor először rakott elém egy lencsét. Mikor ezzel sem láttam, akkor még egyet rakott elém, és így már jó volt. Most -1,25-ös a szemem, és mivel felet romlott, ezt elosztottam kettővel, így jött ki a 0,25.

2012. okt. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, egyébként ha sima üveget bekereteztetnél, azt onnan lehetne észrevenni, hogy nem rendes szemüveg, hogy pl. oldalra fordulsz, akkor átlátnak a szemüvegeden, és látják, hogy nem torzul el a háttér, mivel csak egy szimpla üveg van ott. (: De máskülönben szerintem nem lehet észrevenni.


Miért szeretnél szemüveges lenni, ha szabad megkérdeznem?:D

2012. okt. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

18:01 Azért szeretnék én is szemüveget hordani, mert látom hogy egyes embereknek milyen jól áll, gondoltam nekem is jól állna, rajongok a szemüvegekért(olyan mint egy ékszer). Egy szemüveges emberen mindig a szemüvegét nézem meg először. Amúgy a damilos szemüvegkeretek tetszenek a legjobban én is olyat szeretnék, és lesz is.

18/F

2012. okt. 19. 18:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Végül is igen, van, akinek nagyon jól tud állni. (:

Egyébként én írtam mindhárom választ! :D

L/17

2012. okt. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

-0,5 dioptriától írnak fel szemüveget.

Szerintem majdnem minden embernek kellene csak sokakat nem küld el az iskolaorvos, háziorvos szemészetre vagy nem hordják. -0,5 dioptria olyan gyenge hogy észre se veszed hogy kellene szemüveg.

Vannak ismerőseim akik nem hordják mert csak feles és anélkül is jól látnak.


Menj a szemészhez és nézesd meg a szemed. Lehet hogy egy feleset felír.

2012. okt. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csinálnak szemüveget +/- 0,25 dioptriával is, igaz nagyon sok értelme nincs, de valamit azért csak segít, ha meg még szereti is a szemüvegeket a kérdező, akkor hajrá!

Amúgy -0,25 dioptria elég kevés, alig látszik, hogy kicsinyít egy picit, vastagságra meg szinte olyan, mint egy dioptria nélküli -plan- lencse.

2012. okt. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!