Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet kontaktlencsében strando...

Lehet kontaktlencsében strandolni?

Figyelt kérdés
Nyilván nem nyitott szemmel való búvárkodásra gondolok, hanem arra, hogy ha egy pillanatra nem figyelek, és kinyitom a szemem a víz alatt, akkor kimossa-e, vagy a nyomás a helyén tartja? A másik, hogy a klóros víz mennyire árt neki, illetve a tisztítófolyadék megfelelő állapotba hozza-e utána? Még egyszer hangsúlyozom, hogy arról van szó, hogy csak rövid időre érintkezik a vízzel, szerencsétlen esetben. Amúgy se kerül sűrűn a fejem a víz alá, általában a parton beszélgetünk, néha ugrálunk a széléről, inkább a lányokat hajigáljuk. :) Rendkívül idegesít, hogy kiszúr valaki messziről, én meg nem ismerem fel.
2008. máj. 21. 00:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van lencsém, járok vele strandra, de szigorúan csak víz felett tartom a fejemet. Egyrészt a víz kimosná lazán, másrészt a klóros víz roncsolhatja a lencsét, harmadrészt ha a lencse alá kerülne klóros víz marná a kötőhártyádat, begyulladna, stb. Egyébként a dokik nem javasolják strandra, de ha mégis kipróbálod nagyon óvatosan, ha víz megy a szemedbe akkor szedd ki, most meg a lencsét, a szemedet is(műkönny?) és utána teheted csak vissza a lencsét. Én már krémeztem a kötőhártyámat egyszer 2 hétig, nem kívánom senkinek.
2008. máj. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Azt hiszem az lesz a legjobb, ha víz alá csak úszószemüvegben merészkedek (tökéletesen szigetel), és ha víz kerül a szemembe azonnal kikapom.

2008. máj. 21. 01:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a strandra a napi lencse a legjobb választás- és tényleg ciki, ha valaki 10 méterről integet, és nem ismered fel- tapasztalatból mondom:D
2008. máj. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én 4 éve hordok lencsét, eddig nem volt semmi gond vele strandolás közben. csak arra figyelj, hogy a víz alatt ne nyitsd ki a szemed, mert akkor megeshet hogy elúszik :)

2008. máj. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
előző válszoló vagyok. nem esik ki valószínűleg, nekem már sokszor megúszta azt ha víz alatt kinyitottam egy pillanatra a szemem, de tényleg csAK 1 pillanatra. utna a folyadékkal mosd át alaposan!!! drioptriás napszemcsi jó lehet még nyáron, nekem az is bevált!
2008. máj. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tapasztalatokat! :)
2008. máj. 21. 22:00
 7/12 anonim válasza:
100%
Szia! Nekem hat éve van kontaktlencsém és mindig jártam vele standra, és igen még búvárkodhatsz is úszószemcsiben :P Ha egy kicsi víz éri nem lesz semmi baj. Elméletileg kimossa a víz, de pl. nekem Görögországban belecsapott a hullám a nyitott szemembe és benne maradt... Szóval elég sok víznek kell érnie , hogy kimossa... De higiéniai szempontokból légy óvatos, tisztítsd rendesen meg fürcsi után :-)
2008. máj. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
51%

nekem 3 éve van de én nem merek strandolni benne:S mert a dokim megtiltotta:( meg félek h kimosná a viz ha pancsolnak melletem és elég gáz lenne mert annélkül semmit nem látok:S

ha meg elötte kivenném az tök macerás meg ott vakoskodnák:S

2008. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A pozitív tapasztalatokat hallva bátran fogom kipróbálni.

Jövő hét közepe felé már 30° felett lesz a hőmérséklet, szóval majd beszámolok nemsokára. De én azért állat módjára viselkedem néha, ezért még kissé para. :D

2008. máj. 25. 01:37
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Halihó! Én ugy oldottam meg nyáron, hogy vettem külön egyszer használható kontaktlencse csomagot.

Simán lehet strandolni benne (persze óvatosan).

És tényleg nagyon gáz, ha a strandon mindenkit csak egy kis húsgombóc pacának látunk. Egyszer így elvesztem. Nem volt rajtam se kontakt, se szemüveg (hullámmedence), aztán meg nem találtam senkit (persze ott voltak)Iszonyu hogy az ember ilyenkor micsoda pánikba tud esni....

2008. jún. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!