Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse? Nem tudom be...

Kontaktlencse? Nem tudom be rakni!

Figyelt kérdés
MA voltam 2x-ra szemészeten kontaktlencse miatt. Már 5 éve van szemüvegem ezért váltani szeretnék lencsére. De ma sem sikerült be raknom a betanításon :/. Jövőhéten vissza kell mennem de egyszerűen nem megy amikor be akarom rakni össze csukom a szememet. Mit csináljak hogy valahogyan sikerüljön be raknom? Nagyon rossz hogy csak nekem nem sikerül. :(

2012. nov. 2. 13:01
1 2
 1/11 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Gyakorold a szemedbe nyúlást. :) Jobb ötletem nincs. Alaposan mosd meg a kezed, nedvesítsd be a kontaktlencsemosóval, és próbálgasd, hogy hozzáérsz a szemedhez. Előbb-utóbb megszokod, és nem fogod becsukni. Na nem azt mondom, hogy vörösre tapogasd, csak alkalmanként próbáld.
2012. nov. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Emlékszem én is iszonyatosan béna voltam. Vagy háromszor vissza kellett mennem, de nem adtam fel. Te se add fel! Olyan nincs, hogy nem sikerül. Tényleg próbálgathatod otthon, hogy tiszta kézzel megérinted a szemgolyód. Ha majd visszamész gondolj arra, hogy akkor még hozzá se kell érned, csak odarakod a lencsét és rácuppan. Nagyon fontos, hogy jól kifeszítsd a szemhéjad. Én úgy szoktam hogy a jobb és bal kezem középső ujjára tekerek valami papírt vagy zsepit. Jobb kéz zsepis ujjával alsó szempilláknál megfogom és jól leszorítom. Ugye ezen a kezeden a középső ujjadon van a lencse. Bal kezed középső ujjával (zsepis) pedig a felső szempillasornál fogod meg jó erősen. Ha jól csinálod nem tudsz majd pislogni. Ez a zsepis dolog azért jó, mert amikor már órák óta próbálkozol elkezdesz könnyezni és szemhéjadat nem tudod rendesen lefogni, mert kicsúszik. Ha jól kifeszítettél mindent, akkor nekem még az szokott segíteni, hogy jól megtörlöm a középső ujjam (amin a lencse van) mielőtt még rárakom a lencsét, és így amikor odarakom a szememhez könnyebben rácuppan. Nekem úgy könnyebb berakni, hogy felfelé nézek, és amikor érzem, hogy a szememen van a lencse, akkor előre nézek. Utána forgatom egy kicsit a szemem és kész!

Hidd el, hogy sikerülni fog és ne add fel! :)

2012. nov. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megy a zöld pacsi! :)
2012. nov. 2. 16:11
 4/11 anonim ***** válasza:
Majd írj, hogy hogyan sikerült :)
2012. nov. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Én most vagyok kemény 1 hónapos lencsés, és még most se megy elsőre, de már 5-10 perc alatt megszoktam oldalni. Majd belejövünk, gyakorolj sokat. :D
2012. nov. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Több mint fél éve van lencsém de tisztán emlékszek rá hogy mennyit bénáztam vele.

A betanításon minimum fél óra volt mire 1 lencsét betettem.

Kivenni egyszerűbb volt, kb 5 perc ami nevetségesnek hangzik mert ma már csak 2 másodperc 1 kézzel.


Otthon 1 órát kínlódtam és semmire nem jutotta, este nem bírtam aludni se annyira frusztrál. Következő nap 1 óra alatt volt bent mind2. Utána levő napokon fél óra és 2-3 hét után már nem volt gond.


Gyakorolj sokat mert csak úgy tudod legyőzni azt a reflexet hogy becsukod a szeme mikor vmi közelít hozzá. Én próbáltam azt is hogy jó erősen tartom a szemhéjamat de ő volt az erősebb.

2012. nov. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nekem szerencsére sikerült első alkalommal berakni, valószínű azért mert a nő jó módszert mutatott :). Én úgy rakom be, hogy a bal mutatóujjam tetejére teszem a lencsét, a bal középső ujjammal lehúzom a szemem alatti részt, a jobb középső ujjammal pedig a szemem feletti részt. Óvatosan közelitek a bal középső ujjammal (amin a lencse van) a szemem felé, és már benn is van :). Kiszedni nagyjából ugyanígy, csak kivételnél a bal mutatóujjammal lefelé húzom a lencsét. Sok sikert!!
2012. nov. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Jajj, ne aggódj emiatt! :D 4. éve vagyok lencsés, emlékszem, mikor megkaptam a próbalencsém anno, másnap fél órával hamarabb keltem, nehogy a lencse miatt késsek a suliból. :D

Betanításon el se hittem, hogy valamennyi idővel később majd én így meg úgy fogom betenni a lencsét, meg "csípve" is ki tudom majd szedni a szemeimből... A szemeimből, ahova addig nem is "nyúlkáltam", legalábbis nem volt ilyesmi hobbim emlékeim szerint. Aztán most minden, amit akkor lehetetlennek hittem, megy. :)


Ne idegeskedj emiatt, higgy magadban, hogy meg tudod csinálni, a szemhéjaid pedig tényleg jól fogd le. :) Semmi probléma nem lesz, a lencse és a szemed körülbelül olyan lesz, mint a mágnes két különböző pólusa: rá is tapad azonnal. :) Onnan már csak kicsit meg kell igazítanod és gyakorolgatnod. :)

Egyébként, azóta hogy haladtál? :)

2012. nov. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) ma fogok visszamenni!
2012. nov. 7. 07:51
 10/11 anonim válasza:

Hogy sikerult? Nekem 2honapja van es az eleejen feloraval hamarabb felkellett kelnem h suli elott betudjam rakni es idoben beerjek :D

turelem kell hozza,de az sok. A betanitasnal en nem tudtam kivenni az egyiket es majdnem elkezdtem hisztizni h felszemmel mek haza es kesz. De vegul sikerult es mostmar par masodperc ki-be tenni. :)

2012. nov. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!