Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány éves kortól lehet kontakt...

B25 kérdése:

Hány éves kortól lehet kontaktlencsét hordani?

Figyelt kérdés

Úgy tudom van korhatár.

13/L vagyok és majd később szeretném lecserélni a szemüveget.

A válaszokat előre is köszönöm.


2012. nov. 3. 21:30
 1/8 anonim válasza:

Bárhányéves kortól:)

Nekem 16 éves korom óta van, mert anyum beleegyezett:)

Szülői engedély szükséges.

2012. nov. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A keresztlányom 14 éves kora óta használja.
2012. nov. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha dioptria indokolja akkor lehet hamarabb is, de akkor gyermekszemeszhez kell menned. optikaban 14-16eves kortol adnak, ez helyenkent eltero lehet.
2012. nov. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem 21 éves korom óta van mert addigra lett rá pénzem és rá is tudtam magam szánni hogy kipróbáljam.

Ha tényleg szülői engedély kell hozzá akkor nekem 18 alatt nem lehetett volna mert anyám nem egyezett volna bele(most se örül neki) és pénzt se adott volna rá.

14-15 éves kortól szerintem már lehet.

2012. nov. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem 13 évesen lett, de mondjuk nekem gyermekorvos írta fel. 14 évesen már optikában rendeljük.:) 17L
2012. nov. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha azt mondod minden nap sportolsz ezért nem jó a szemüveg akkor sehol nem fognak belédkötni hogy nem lehet. Viszont a higiéniás szabályokat be kell tartani különben simán megvakulhatsz. Ezt a gyerekek gyakran felejtik el, ezért nem szoktak még fiataloknak lencsét adni. Egyébként nincs korhatár.
2012. nov. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem 12 éves korom óta van! Bármilyen korosztály használhatja! De kell szülői beleegyezés! Először a naposat ajánlom! Aztán a hetes---> a havi stb.! Remélem segítettem
2014. nov. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én konyaklencsét nem tudok használni. Nem szeretem ha valaki a szemem körül marat. Azt sem ha én magam vagyok. Majdnem hasonló a fogorvos is.
febr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!