Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Amikor sötétben hallgattam...

Amikor sötétben hallgattam zenét, csukott szemmel, villozó fényeket láttam, először a bal szememmel, másnap a jobb szememmel. Meg amikor ülő helyzetben előre teszem a fejem, a lábam közé, sötét foltok villóznak a szemem sarkában. Mit gondolsz?

Figyelt kérdés

[link]


a lényeg kiemelve:

Tünetek:

Villámlátás, fényfelvillanás

Hirtelen megjelenő, repkedő homályok, sötét foltok, "legyek"


A fényfelvillanások oka az, hogy a betegség kezdeti szakaszában a feszülő retinában a mechanikus inger hatására elektromos ingerület jön létre, amely villámlátásként képeződik le. Amikor ténylegesen bekövetkezik a retina leválása, a beteg látóterében látáskiesés keletkezik.


Nem akarok megvakulni, az szopás lenne :/


egy hete vettem észre 15/f, amit még tudni kell, kontaktlencsét hordok.


mindenképp elmegyek szemészhez, de azért kíváncsi lennék a véleményetekre, tapasztalataitokra!


2012. nov. 3. 23:55
 1/2 A kérdező kommentje:
ha megvakulnék, aranylövéssel végeznék magammal, az hétszentség :/ nem tudok egy olyan tevékenységet felsorolni az életemből, amit tudnék vakon csinálni.
2012. nov. 3. 23:57
 2/2 A kérdező kommentje:
ami még közrejátszhat, a szervezetembe a tünetek előtt pár nappal jelentős mennyiségű THC került, ami felelős lehet képi zavarokért.
2012. nov. 4. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!