Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem nézi mind a két...

Miért nem nézi mind a két szemem a szöveget? (kifelé kancsalítás? )

Figyelt kérdés

Az egyik szemem születésem óta rosszabb mint a másik (a retinámon pont az éles látás pontjánál van egy kis kinövés), és eddig nem vettem észre semmi kancsalságra utaló problémát.

Észrevettem, hogy amikor reggel suliba megyek akkor rendesen olvasok, mindkét szememet a szövegre öszpontosítva.

PROBLÉMA LEÍRÁSA: Egy idő után azt veszem észre hogy csak a jobbik szemem nézi a szöveget, a másik egyenesen bámul(mintha távolban néznék). Ilyenkor a jó szememmel látom a képet, a rosszal pedig egy nagyon halvány képet kicsit eltoltan.

Reggel még nem okoz problémát az összpontosítás, de ha este olvasok/írok/monitort bámulom a akkor csak nagy erőfeszítésekkel tudom mind két szememet a szövegre irányítani. Ha abbahagyom a koncentrációt azonnal szétugrik és mind két szemem mered egyenesen előre a leírt módon.


Ez jelenthet valami problémát ? Régebben nem tapasztaltam ezt, lehetséges hogy még romolhat ? Évente járok kontrollra a szemem miatt, érdemes jeleznem ezt a problémát az orvosnak ?



2012. nov. 16. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:

én a helyedben elmennék jövőhéten orvoshoz,hátha szemüveggel lehet korrigálni.aki kancsal,az csak az egyik szemét használja egyszerre.

jobb feleslegesen elmenni orvoshoz,mint hogy kancsal legyél:/

2012. nov. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez csak akkor lép fel ha a szemem már fáradt, és közeli szöveget kell olvasnom (pl. füzetet a padon). Ha ez a két körülmény nem teljesül egyszerre akkor mindkét szememet úgy használom mint egy ép látású ember.

A rosszabbik szemem problémája nem javítható sem szemüveggel sem műtéttel.

2012. nov. 16. 18:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha csak akkor fordul elő, ha fáradt a szemed, délután vagy este menj dokihoz. Akkor ő is látja. Persze jobb volna, ha magánrendelőbe mennél. Lehet, hogy lézerrel helyre tudják hozni.A szemgolyót négy izom tartja egyensúlyba. Valamelyik izom elfárad estére , ezért már nem tartja középen.

A lencsét függesztő finom rostok egy körkörös izomhoz kapcsolódnak, amelyek képesek a lencse domborulatát változtatni. Ha domborúbb, akkor közelre látunk jobban, ha kevésbé, akkor távolra. Ez az alkalmazkodó képesség, vagy szaknyelven akkomodáció csökken az életkor előre haladtával, és éppen ezért szorulunk 40-45 éves korunk körül olvasó szemüvegre. És kivétel nélkül mindenki, ez normál anatómiai változás!

2012. nov. 23. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A koromat lefelejtettem: 15 vagyok és nem 40 :)
2012. nov. 23. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!