Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vékonyított lencsénél kitapasz...

Vékonyított lencsénél kitapasztalt ilyet? -sos- Folyt lent

Figyelt kérdés

Ofotértnél csináltattam egy szemüveget, -2 es a vékonyított lencséje. (ők ajánlották a vékonyítottat, nekem még soha nem volt, s azt mondták, hogy kényelmesebb lesz...) Mikor felvettem, úgy láttam a dolgokat mintha a szemem külső sarkánál kissé összehúzná... álltam a pulttal szemben, és falon lévő polcnak a vége kissé lefelé görbült. Én ezt mondtam is nekik ott, hogy valami nem stimt... azt mondták, hogy majd megszokom... 4napig próbáltam megszokni, de szédültem tőle, s nagyon zavaró volt, hogy amikor fordítom a fejem, minden "mozog" (azaz ha a szemüveg azon részébe kerül, akkor görbült-hajlott minden, aminek egyenesnek kellett volna lennie) Visszavittem, elküldték vizsgálatra. Ez 1 hete volt. Ma hívtak, hogy megjött a szemüvegem, de nem találtak hibát benne...De ha akarom kicserélik nekem nem vékonyítottra.


a Kérdéseim:


01. -2 es lencsénél szükséges a vékonyítás? Egyáltalán hányad dioptriától kell vékonyíttatni?

02. Tapasztalt-e már valaki ilyet? s mi volt rá a "gyógymód"?


Most tanácstalan vagyok, hogy mit is csináljak!


Köszi a válaszokat!!


2012. nov. 21. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez teljesen természetes,hogy torzít a lencse és nehezebb megszokni. Nem 4 nap kell hozzá,hanem 2 hétig folyamatosan hordani,ha azután sem tünik el a torz rész,akkor kellett volna visszavinned! Ez minden szemüvegre igaz,2 hét alatt meglehet maixmum szokni,kivéve talán a multifokálisakat,az egy hónapba is beletelhet.

Aszférikus lencséről van szó ha jól értem,meg kell szokni,ez az ára a vékonyításnak. A kerettől és a te igéyneidtől függ kell e vékonyítani. Egy bazivastag retro keretes szemüvegbe 4-5 ioptriás lencsét is el lehet rejteni,egy fúrt keretesben vagy damilosban már esztétikusabb vékonyítva .

Nekem is két dioptriás van ráadásul pluszos ,sokkal vastagabb mint a minuszos,úgyhogy muszáj vékony lencsét csiszoltatni. Meg lehet szokni,de időt kell rá szánni. Nekem pár nap után mintha elvágták volna vége lett a torzulásnak .

2012. nov. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és máskor maszeknál cisnáltass inkább,ne az ofotértbe ne is a vision expresszbe mert marha sok a kontár ott és nagyon rondán dolgoznak. Több szemüvegem is visszavittem már mire tanultam a hibámból . Sőt ,az én pluszos lencsémet kijelentették,hogy LEHETETLEN damilos keretbe tenni,ami a világ vicce,mivel azelőtt legalább 5 damilos szemüvegkeretem volt :D érdekes. Na mindegy nem fikázódni akarok én,csak egy jótanács.
2012. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat... igazából mutatott a nő egy -2es nem vékonyított lencsét, belefért volna a keretembe az is... nem fúrt, s nem damilos megoldású a keret... használom most a szemüveget, aztán meglátom... a legnagyobb problémám, hogy nem kizárólagosan szemüveget akarok használni... hanem lencsét is... s nem a legjobb, hogy minden este fura szemüvegben lennem...
2012. nov. 28. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!