Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemherpesz elmúlik magától?

A szemherpesz elmúlik magától?

Figyelt kérdés
Eddig 2x volt már 2 éven belül, emellett kezeltek már szaruhártya gyulladással is. (Természetesen kontaktlencse használó vagyok) Jelenleg nem tudok eljutni orvoshoz, azért szeretném tudni hogy a sok sok antibiotikumos meg szteroidos szemcsepp nélkül elmúlik e magától? - addig persze nem hordok lencsét.

2012. nov. 22. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
kamillát próbáltál már?
2012. nov. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A gőzölésre gondolsz? Még semmit nem próbáltam, ma jött ki.
2012. nov. 22. 11:07
 3/7 anonim ***** válasza:
nem, sajnos. es nagyon veszelyes is, konnyen, es maradandoan tonkre tudja vagni a szaruhartyat, amin keresztul nezel, szoval fontos, hogy az ep maradjon. Az antibiotikumok csak megelozest szolgalnak a kezeles soran, es azt hiszem, ez jol mutatja a helyzet komolysagat. Mindenkeppen menj el orvoshoz. Milyen lencset hasznalsz? Nem lehet, hogy az indikalja a gyulladast, illetve a herpeseket? Ha lagy lencset hasznalsz (havi cserelesu vagy gyakoribb) en javasolnam a gazatereszto lencsere valo atallast, de csak is akkor, ha mar rendbe jott a szemed.
2012. nov. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lágy lencsét használok, 2heteset. Tudom azt is, hogy nagyon fontos a szemem egészsége, de egyszerűen már annyiszor voltam szemészeten, mint egy átlag ember egész életében, és már előre ideges leszek a tudattól, hogy megint nyúlkálni fognak a szememben. És valóban nem javasolják már nekem a kontaktlencsét, csak egyszerűen nem tudok megválni tőle... Mindenesetre holnap az első dolgom lesz elmenni az orvoshoz!
2012. nov. 23. 01:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Én általában azt tanácsolom,itt mindenkinek ,ha kérdzeik,hogy megfelelő higiénia mellett kb az emberek 90 százaléka hordhat lencsét. Na te beleesel abba a 10 százalékba kábé,most komolyan,megvárod amig megvakulsz ? Válts szemüvegre.
2012. nov. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, ezért mentem el orvoshoz:) Kiderült, hogy nem herpesz, elsőre az orvos sem tudta mi az, hiszem csak egy c alakú homány látszódott. De végül szteroidos szemcsepp mellett döntött. És hozzátenném, hogy közölte a szemem egyébként teljesen épséges, és valószínűleg ez az előző betegség maradványa. Mely rosszul lett kezelve az előző orvosnál...na mindegy ez már megint más tészta
2012. nov. 27. 22:39
 7/7 anonim ***** válasza:
jo, de igy is hordhatsz kontaktelncset? mert a sok szemeszeti problema okozoja lehet a kontaktlencse is. meg az a homaly... eddig akkor miert nem tunt fel? mert ha maradvany, akkor az mar ott volt legutobb is mikor ott voltal, nem irtak le a statuszodba? Most meg hirtelen elojonnek a tuneteid egy olyan dologgal kapcsolatban, ami eddig is ott volt? es kontaktlencse tekinteteben mit mondtak ra? ugyanis elvileg csak ep szaruhartyara adhato ki kontaktlencse, beszurodesekkel, hamhianyokkal vagy hegekkel tarkitott szaruhartyara nem.
2012. nov. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!