Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyon erősen romlik a szemem....

Nagyon erősen romlik a szemem. Az eggyik 5-ös a másik 6-os. Mit csináljak hogy ez a folyamat megáljon vagy visszaforduljon? :O 13/lány

Figyelt kérdés
2012. nov. 27. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos te nem tudsz ellene tenni. Mit mond a szemorvosod? Nincs valami betegség a háttérben, pl cukorbetegség vagy ilyesmi?

Nekem született szürkehályogom volt és emellett rohamosan romlott a szemem, 7 évesen volt 12 dioptriás. Már 4x műtöttek emiatt.

Megnyugtatásul, ma már annyira jó a technika, hogy 10 perces rutinműtéttel megcsinálják TB-re is a szemed, csak meg kell várni, hogy beálljon a végleges dioptria. Akkor egy dioptriás műlencsét be tudnak beültetni és utána már tökéletesen fogsz látni, minden nélkül.

Mikor utoljára műtöttek, akkor én voltam az egyetlen fiatal a kórházban, ez volt furcsa. Egyébként a 80éves mamika is végigolvasta a táblát a műtét után. Másnap már haza is mentem. Nem kellett fizetni, 5-6-os dioptriát is már megcsinálnak TB-re.

2012. nov. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos semmit nem tehetsz, amíg növésben vagy, ezt nem lehet megállítani. Rontani viszont lehet, pl. azzal, ha elsötétített szobában az egyetlen fényes felület a képernyő, és te azt nézed, meg ilyenek. Időnként különben is szüntetet kell tartani és más távolságra nézni. Arra is figyelj, hogy sokat pislogj - képernyőt nézve könnyű erről megfeledkezni. Mindig megfelelő megvilágítás mellett tanulj, olvass! Ettől még persze romolhat a szemed, de ha pl. sötétben olvasnál sokat, még gyorsabban romlana.
2012. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Visszafordulni nem fog, erről ne is álmodj.

Nekem most -4-es de nekem már megállt a szemem romlása úgy néz ki. Egyébként is 22 éves vagyok és mondta a doki h nem várható már romlás.

2012. nov. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én Caldea nevű tablettát szedtem anno, akkor egészen lelassult a romlás. Ha vállalkozó kedvű vagy, lehet kapni szemtornáztató szemüveget, hátha beválik.
2012. nov. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!