Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » új kontakt lencse, ami piszkál...

új kontakt lencse, ami piszkálja a szemem. Ez csak hozzászokás kérdése, vagy kidobtam 10. 000 forintot? Air Optix Aqua Night & Day

Figyelt kérdés
Vettem ezt az új lencsét, Air Optix Aqua Night & Day. az a bajom vele, hogy olyan érzés mintha lenne egy szempilla a szememben. most illesztettem először, és ugyan úgy -5.25 és 8.6 os görbület, igaz átmérője 13.8 és nem 14 mm mint a másik régebbi lencsémnek, de elvileg ezzel nem lenne szabad hogy baj legyen, ugyanis az optikusom mondta minél kisebb, számomra annál jobb. 6 darabot vettem belőle, mert állítólag ez jobb mint a másik, a Biofinity amit eddig viseltem. olyan érzés mintha egy szempilla lenne a szememben, mint mikor először illesztettek lencsét nekem. ötletek?

2012. dec. 7. 18:20
 1/6 anonim válasza:
Szia! Nekem sima Air optix aqua-m van, és én is 3 párt vettem belőle, az első pár volt a legelső kontaktlencsém, első és utolsó (30 napos volt) héten nehezen tudtam már berakni, és pár percig szúrta is a szemem, de a második álomkényelmes volt, és tovább is bírta tökéletes állapotban, mint 30 nap, most hordom a 3.-at, és semmi bajom vele, szóval szerintem meg fogod szokni! :)
2012. dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi nagyon remélem....amúgy te aludni is szoktál a lencsében? vagy azt még nem próbáltad? ha én ma kiveszem akkor ehhez is jó a lágy kontaktlencsékhez való folyadék? néha amúgy elmúlik az irritáció, de egy pillanat alatt visszatér.
2012. dec. 7. 18:28
 3/6 A kérdező kommentje:
bocsi nem szóltam az alvással kapcsolatban. látom ez csak a sima ami neked van.
2012. dec. 7. 18:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Aludni ebben sem lenne szabad, bármit is írnak, ez nem egészséges a szemnek ha mindig rajta van egy darab szilikon. Na meg alváshoz nincs is rá szükség, szóval minek?

Nem tudom, mióta van lencséd, nem lehet hogy kosz ment alá? Vagy kifordítva tetted be? Vagy meg van sérülve a lencse? Vagy mindkét szemedben ugyanúgy rossz érzés? Mert ha ez nem változik pár napon belül akkor nem jó neked a lencse. Ezért is kell először mindig próbalencsét kérni ha lencsét váltasz. Nem csak az adatok számítanak, hanem a lencse anyaga, oxigén áteresztés, víztartalma, nem mindenkinek bírja a szeme az összes anyagú lencsét. Az én szemem csak egyetlen anyagot bír... semmi más lencse nem jó.

2012. dec. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
az a helyzet, hogy mind a két szememben. 1.5 éve viselek lencsét... nem okoz gondot betenni kivenni, kifordítani, befordítani.... és sajnos nm múlt el, 3 óráig szenvedtem vele, míg nem kaptam fejfájást, és kiszedtem....:(
2012. dec. 7. 23:46
 6/6 anonim ***** válasza:
moss kezet és valami olyannal törölj kezet amin nincsenek szöszmöszök stbb. rakd a tenyeredbe a lencsét , csepegtess rá a folyadékot, és az ujjaddal dörzsöld át alaposan, csak el ne szakadjon, utána öblítsd át megint a folyadékkal és úgy rakd be hogy legyen benne 1 csepp. Így ha volt rajta valami kosz,szempilla akkor biztos hogy lejött és lehet hogy csak felsértetted a szemedet,vagy csak a helye fáj, de az gondolom elmúlik 1 nap alatt. ha továbbra is fáj ,nem tudom:)
2012. dec. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!