Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsére lehet kontaktl...

Kontaktlencsére lehet kontaktlencsét tenni? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
Na szóval van két ugyan olyan kontaktlencsém és alapból -2es a szemem viszont mind a kettő színes lencse és az egyik sajnos csak dioptria nélkül van és ha szereznék mellé egy olyan olyan görbületű és mindenbe egyező átlátszó lencsét és összeraknám a kettőt szerintetek működne :O ?

2012. dec. 9. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tenném fel az biztos. Ilyenekkel nem jó játszani. Hogy merül fel ez egyáltalán a fejedben?
2012. dec. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem működne.
2012. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 plüssvakond válasza:
88%
Nem próbáltam, de szerintem nem működne. Inkább rendelj színes dioptriásat, ne játsz a szemeddel, nem éri meg!
2012. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Kontaktlencsére lehet kontaktlencsét tenni?"


Nem lehet. Menj szemorvoshoz, ha gondod van.

2012. dec. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Alapból igen szines lencsém van, de van egy rendezvény aminek a neve MondoCon és ezen versenyek vannak, mely során a versenyzők egy filmből vagy animéből (meséből) kiválasztanak egy karaktert és minél élethűbb annál több pontot lehet szerezni. Az én egyéni karakteremnek egy jel van a szemébe és ezt csak olyan lencsével tudom megoldani amin nincs dioptria de alapbol nagyon roszul látok és attol féltem hogy elrontom majd a bemutatót hogy nem látok semmit és gondoltam ha öszerakom ugy egy sima kontaktlencsével vhogy vákumosan akkor ki fog birni majd egy fél órát de majd ki kísérletezem ^^

köszi mindenkinek :DDD

2012. dec. 10. 15:40
 6/7 anonim ***** válasza:
A felső lencse hamar kiesne... két lencse egymáson már elég vastag, nem marad meg. Mellesleg Mondoconra én is járok, de a színes lencsét nem bírja a szemem, de nem is fontos egy jó cosplayhez, anélkül is sikered lesz. Az ilyen lencséknek semmi oxigén áteresztése nincs, szóval nagyon káros a szemednek már magában is.
2012. dec. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom!

Én a szememmel akkor sem játszanék ha 10 lenne belőle. De így, hogy mindössze kettő van, és az sem a legjobb, hát százszor meggondolnám. De hát te tudod, mi a fontos..

2012. dec. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!