Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Pupillatágítás 5 napig atropin...

Pupillatágítás 5 napig atropinnal 1 éves lányomnál. Lehet hogy rosszabbul lát ez idő alatt, mert jobban zavarja a fény? A vizsgálat nagyon kellemetlen? Mit néznek pontosan?

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 08:48
 1/5 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen vizsgálatom. Csak nekem 12 évesem pot amikor volt az évzáró. Valamit alá kellett írnom és szinte közelre szinte nem láttam. De távolra láttam rendesen. És nem fáj egy kicsit sem.
2013. jan. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kábé úgy láthat, mintha víz alatt nyitnád ki a szemed és közben belevillan 100 vaku. Nekem is volt és rettenetesen rossz volt, szinte fájt a fény, homályosan láttam, könnyeztem állandóan. Nagyon durva.
2013. jan. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, biztos. Sőt, az utolsó adag után akár 1 hétig is eltarthat, míg kimegy a hatása. Maga a vizsgálat fájdalommentes, de az atropin hatása elég kellemetlen. Erős fényre menni nem javasolt, illetve a napszemüveg is könnyíthet valamit, de akár le is lehet takarni az egyik szemet 1-2 napig, ha fényre megy.
2013. jan. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyenben nekem is volt részem, és csak megerősíteni tudom az előttem szólókat.


30/N

2013. jan. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Teljes mértékben igazak az eddig elhangzottak. A fény nagyon kellemetlen, csak homályos foltokat lát az ember közelre.

Egyébként a tágított pupillán keresztül, fény segítségével a szem hátsó részét, szemfeneket vizsgálnak, van-e esetleg valami kóros elváltozás.

2013. ápr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!