Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A nap, havi, fél éves vagy...

A nap, havi, fél éves vagy éves kontaktlencsékben vannak minőségbeli különbségek?

Figyelt kérdés
Anyagilag az éves lencse éri meg, de nem tudom, hogy min múlimk az, hogy kaphatok e olyat. A havi lencsék drágák és rengeteg hibás van belőlük.

2013. jan. 15. 13:05
 1/1 anonim ***** válasza:

A napi a legkevésbé káros a szemnek, legnagyobb víztartalma ezeknek szokott lenni. A 2hetes/havinak szokott lenni a legjobb az oxigén áteresztő képessége. Az éves lencséknél ezek az adatok nagyon gyengék, nem túl jó a szemnek az ilyen lencse.

Optikusok nem szoktak éves lencsét adni, leginkább csak havi vagy 2hetes lencsét kapsz. De ezek sem drágák szerintem. Pl. az én lencsém 1 évre 11ezer ft. Ez 2hetes lencse.

2013. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!