Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » El kell mennem így a szemészet...

El kell mennem így a szemészetre? Lent

Figyelt kérdés
Az iskolában volt szemvizsgálat és megállapították hogy kellene szemüveg (-0.5), így még el kell mennem a szemészetre vagy elég ha már rögtön az optikába megyek? Kell valami orvosi papír arról hogy milyen szemüveg kell vagy bemegyek és csak választok?

2013. jan. 15. 22:15
 1/4 anonim válasza:
58%
Az ilyen optikai üzletekben (Ofotért, Vision express) ha bemész, csinálnak látásvizsgálatot és utána meg tudod rendelni a szemüveget. Legalábbis nekem így volt. Csak a vizsgálatért fizetni kell. Szóval nem feltétlenül kell szemészhez menned, egy optikai szaküzletben ugyanúgy el tudod intézni.
2013. jan. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bensdorp ***** válasza:
58%
Senki sem kötelez a szemészorvosi vizsgálatra, választhatsz magad is dioptriát - de ha a szemed egészségét tartod szem előtt, jobban teszed, ha nem csak a gyors, felületes iskolaorvosi vizsgálatra hagyatkozol, hanem az optikában a szemészorvossal több műszeren való vizsgálaton is átesel. Egyébként ha látják, hogy gyerek vagy, úgyis meggyőznek a vizsgálat fontosságáról az optikában.
2013. jan. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Hogy történt a vizsgálat ? Az iskolaorvos és a védőnő nem tud dioptriát megállapítani.

Látás élességet az igen, az lehet hogy 0,5, de az nem a dioptria. Optikában ezt bemérik neked pontosan, nem kell szemésztől recept.

2013. jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

Egyes optikákban ingyenes a szemvizsgálat ha szemüveget is készíttetsz. Van ahol csak féláron van.


A szemészetre sokára kapsz időpontot. Én nemsokára megyek de már 2 hónapja bejelentkeztem :S

2013. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!