Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse? (többi lent)

Kontaktlencse? (többi lent)

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy pár év alatt ha minden nap hordom a lencsét tönkre mehet a szemem. pl: -2.00ról -4.00ra. Igaz ez? (havi lencse)

2013. jan. 19. 21:04
 1/9 anonim válasza:
Dehogy is!!!hülyeséget hallottàl!
2013. jan. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Baromság, akkor lehet baj ha nem tartod megfelelően tisztán, abból lehet fertőzés, ami előfordulhat gondos tárolás alatt is, de ne túl durva dolgokra gondolj, inkább a kötőhártyagyulladás ami gyakrabban előfördul lencséseknél mint alapjáraton.
2013. jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, megfelelő használat mellett semmi baja nem lesz a szemednek, romlani sem fog...
2013. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Természetesen nem igaz. A elkezdett romlani a látásod, és ez a romlás még tart, akkor sajnos magától romlani fog még valamennyit. Ezt korrigálni lehet/kell szemüveggel vagy kontaktlencsével, és bár a kontaktlencse furcsa dolog, semmi baja nem lesz a szemednek, ha körültekintően használod, ahogy kell.


Sok ismerősömnek van már évek óta napi szinten hordott lencséje, és nem romlott a látásuk, semmi bajuk.

2013. jan. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Dioptriás lencséről beszélek és -1.75ös a szemem.
2013. jan. 20. 11:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem itt mindenki kapásból dioptriásnak is értelmezte.
2013. jan. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi is dioptriásról beszélünk.
2013. jan. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó jó, csak biztos ami biztos. :D
2013. jan. 20. 18:11
 9/9 anonim ***** válasza:
A szemed akkor romlik, ha egyébként is romlana. Én 8 évesen lettem szemüveges, 15 éves koromtól pedig kontaktlencsét hordok. Most 29 éves vagyok. Amikor szemüvegem volt, 1-2 évente kellett cserélni, mert mindig romlott valamennyit, a két szemem ráadásul nem egyforma. Amióta kontaktlencsét hordtam, már csak minimális változás volt, max. fél-háromnegyed dioptriányi talán. És már évek óta ugyanakkora dioptriást hordok.
2013. jan. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!