Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Erre mit mondana a szemész?...

Erre mit mondana a szemész? Leszidna? :D

Figyelt kérdés

Távolra látok rosszul. Szemüvegem van, hordtam is (kb: 2 évig talán), de aztán abbahagytam, mert nagyon utáltam. 4.-ben kaptam, 6.-év elején abbahagytam a hordását, mert nem éreztem szabadnak magamat benne, meg mindig tisztogatni... De most rájöttem, hogy talán tényleg hordanom kellett volna, mert már nem látom a kottát, és mindig belebakizok. Nem látom, hogy kereszt, vagy feloldójel. Most rajtam van a szemüvegem, mert az meg nem jó, ha belebújok a képernyőbe, de már ez sem olyan jó szemüveg. Össze-vissza karcolásokkal. Most ha csináltatnék egy újat, akkor már jobban tudnék rá vigyázni. Gondolom, eddig azért sem éreztem magam szabadnak benne, mert azért még negyedikben rohangáltunk, stb. Szerintetek csináltassak újat? Mondjam Anyáéknak? Az orvos mondana valami dorgálót, vagy őt nem érdekli? Már kicsi rám a szemüveg :$

Válaszokat várom!



2013. jan. 27. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Az orvost nem érdekli, hogy te mennyit hordod a szemüveged. Bemész, bemérik a szemed, felírják, hogy milyen szemüveg kell és a szüleid pedig megcsináltatják.

De ha ennyire nem szereted miért nem váltasz kontaktlencsére? Én 12 vagyok már azt hordok.

2013. jan. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem, tudom, inkább a szemüveget választanám. a kontaklencse macerás, meg sokszor kell újat csináltatni, nem olyan, mint a szemüveg, hogy egyszer megcsinálod és akkor sokáig kibírja. No, meg gondolom drága is. Nem szeretnék kontaklencsét, de azért megkérdezem, hogy hány havonta kell újat venni?
2013. jan. 27. 17:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért elég érdekes, h a szüleidnek nem tűnt fel, v nem foglalkoztak azzal, h miért nem hordod a szemüvegedet... A karcos rossz! Az meg még rosszabb, ha már nem is jó a dioptriája. El kell menni dokihoz, vagy optikába és csináltatni kell egy rendes szemüveget (+kontaktlencsét ha adnak már, de a szemüveg feltétlenül kell.)
2013. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Érdekelte őket, és tudják, hogy nem hordom! Hát, hogy nem tudnák már? Mondták is, hogy hordjam. Meg nem úgy nem hordtam, hogy na, most leteszem, és többet nem veszem fel, hanem szépen fokozatosan... Először otthon nem hordtam, aztán már máshol sem, mert mindig elfelejtettem feltenni, aztán már valahogy eszembe sem jutott.
2013. jan. 27. 17:22
 5/8 A kérdező kommentje:
És kérlek ne feltételezz róluk olyat, hogy nem érdekele őket... Mert nem olyanok!!!
2013. jan. 27. 17:24
 6/8 A kérdező kommentje:
*érdekelte, bocsi
2013. jan. 27. 17:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menjetek el optikába, bemérik. Nem hiszem, hogy különösebben leszidnának, nem érdekük. Azt viszont biztos elmondják, hogy innentől kezdve rendszeresen használt és fél vagy 1 évente menj vissza kontrollra. Úgyhogy hajrá, kezdjétek el minél előbb, ez a Te érdeked.
2013. jan. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Okés, ne haragudj kérlek! Nem feltételezek és semmi rosszat, de a szemed világa nem játék. Akinek problémája van vele, félévente meg kell nézetni. Egyébként a kontaktlencsében a havi cserés a legjobb. És néha jól jön, sportoláshoz, nyáron strandon stb. Ne idengenkedj tőle, mert jó dolog. Van napi cserés is, ez kicsit drágább, de alkalmi használatra az a legjobb, mivel kibontástól kell számítani a használatot. A sima havi amit én használok, kb. 2-3 ezer forint havonta, akciótól függ.
2013. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!