Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Baj lehet, ha reggelente...

Baj lehet, ha reggelente annyira kiszárad a kontaktlencsétől a szemem, hogy nem bírom kinyitni?

Figyelt kérdés

Nagyon vörös szokott lenni, és tényleg, épphogy résnyire ki tudom nyitni, aztán mikor megmosom az arcom, akkor szokott helyreállni.

A másik, azt vettem észre, hogy megkeményedik reggelre – gondolom, ez a szárazságával van összefüggésben.

Csak akkor tapasztalom ezeket, amikor kevesebbet alszom a kelleténél, hétvégén soha.



2013. jan. 30. 16:53
 1/8 A kérdező kommentje:
(Természetesen nem kontaktlencsében alszom, minden este kiveszem :D)
2013. jan. 30. 16:54
 2/8 anonim ***** válasza:

ha alvashoz kiveszed,akkor nem értem? hogyhogy reggelre kemenyedik meg?

vagy nehéz berakni?

amúgy probald ki a műkönnyet:) nekem segített

2013. jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Betanításkor figyelmeztettek, hogy semmilyen körülmények között ne maradjon bent a lencse alvásnál, erre mindig figyeltem, még nem fordult elő.


Nem tudom, miért. Egyszerűen csak érzem, ha megnyomkodom, hogy keményebb, mint amilyen szokott lenni napközben.

2013. jan. 30. 19:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez furán hangzik. Milyen márka, fajta? Ébredés után rögtön berakod? Cseppentesz bele folyadékot, úgy rakod be? A folyadék jó fajta?
2013. jan. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ajánlanám a Visine Classic szemcseppet :) Miután kivetted a lencsét csöppents mind2 szemedbe :) ha lencse kivétel után több mint 1 órával fekszel le, akkor lefekvés előtt is cseppents :) Reggel ébredés után, lencserakás előtt negyed órával is csöppents :)

Vörösség elmúlik :)

GenTeal műkönnyet ajánlanám még :) Lehet hogy kiszárad a szemed, akkor csöppents abból is :) Azt úgy is lehet ha bent van a lencse :)

2013. jan. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A lencsét lefekvés előtt 1-2 órával szoktam kivenni, betenni pedig felkelés után kb. 5 perccel.


Szoktam csepegtetni a kontaktlencse-folyadékból (nekem azt mondták, az is jó, mivel tartalmaz műkönnyt), de azt napközben szoktam, mikor érzem, hogy kicsit már száraz.


Biofinity – úgy tudom, ez nagyon jó márka.

2013. jan. 30. 20:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia

En is Biofinity-t hasznalok es en azt hallottam,hogy az az egyik legjobb lencse, amit elmeletileg akar ejjel-nappal lehetne hordani-termeszetesen estere en is kiveszem. Erdekes hogy nekem is van hogy reggel, mikor felkelek piros a szemem...de nem faj. Legyakrabban lefekves elott3-4 oraval kiveszem es reggel altalabn ebredes utana negyed ora husz preccel rakom be. Altalaban utana elmulik a pirossag. Orvos megvizsgalta, de nalam minden ok. En 'Clensi' kontaktlencsea mulonnyet csepegtetek be reggel, ill amikor szukseg van ra, valamint OptiFree Replenish-t hasznalok

2013. jan. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbáltad már hogy felkelés után arcmosás meg minden, és csak a végén rakod be? 20-30 perccel ébredés után. Mert nekem is az van ha felébredek és berakom a fáradt szemembe akkor szúr meg minden, bepirosodik, de ha várok vele hogy a szemem "felébredjen", utána rakom be akkor semmi gond.
2013. febr. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!