Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Belenéztem egy kis LED zseblám...

Belenéztem egy kis LED zseblámpa fényébe néhány másodpercig. Maradhat maradandó károsodás a szememben?

Figyelt kérdés

2013. febr. 8. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
nem
2013. febr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
amig az csak LED, addig semmi bajod nem lesz tole, a lezerbe viszont ne nezz bele, mert pillanatokon belul megvakulhatsz!
2013. febr. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat egy iylen kisebb ledes lámpa talán órák alatt okozna gondokat szerintem is, ha egyfolytában bámulnánk :D Köszi a válaszokat
2013. febr. 9. 13:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írod, "kis led zseblámpa", az valószínüleg nem okoz nagyobb gondot, mint átmeneti káprázást.


Mindennek ellenére pl egy kis led chip tudhat pl. akár 10 Watt teljesítmény felvétel mellett, 1000 lumen fény teljesítményt is leadni. Abba már a helyedben nem néznék bele. A chip megengedett réteg hőmérséklete 150 celziusz fok. Elöl infra hőmérővel mérhető. Ha elé teszed a kezed akkor érzed a hőjét. Már az is károsíthat. Az a hatalmas fény teljesítmény, ami közelbe közvetlenül, vagy távolabbra fókuszáltan ki lép, már lehet annyira intenzív, mint a nap fénye. Volt amikor nappal a bringa fejlámpámmal nappal kb 5-8 cm távolságból megvilágítottam a falat, ahol mellette a nap is érte. A ledes lámpával megvilágított rész fényesebb volt ilyen közelről. Azért ezek a ledek már nagyon erősek. Este világít úgy szétszórva az úton, mint egy autó hagyományos reflektora.

Képzeld milyen erős ez közelről.

2013. febr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]

erről a lámpáról lenne szó. és néhányszor szemembe világítottam

2013. febr. 9. 22:57
 6/7 A kérdező kommentje:
kb oylan 25 lument bír ez a lámpa
2013. febr. 9. 23:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól szerintem nem kell félni.

Az azért igaz, hogy közvetlenül nem jó fényforrásba bele "bámulni", de szerintem egy napsütéses napon egy fehér felületet nézve annál erősebb fény jut a szemünkbe.


Ahogy azt a lámpát elnézem, abban több gyengébb led állít elő annyi fényt, ami önmagában sem sok ha nagyobb felületen oszlik meg. Így viszont még nem is egyetlen erős pontból érkezik, tehát még kisebb a káros hatás lehetősége.

2013. febr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!