Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egyre inkább a nehezemre esik...

Szuperpocok kérdése:

Egyre inkább a nehezemre esik a kontaktlencse viselése, kiszárad és szúr :S. Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Igazából már gyakrabban viselek szemüveget, de például emberek közé,buliba szeretek szemüvegben menni.

Egy magasabb nedvességtartalommal rendelkező lencsével meg lehet oldani a problémát? Valamilyen szempcseppet tudtok ajánlani? Most a refresth használom, de tudtok ennél jobbat?



2013. febr. 18. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy jó lencse nem szárad ki és nem szúr, normál használat mellett. Persze ha naphosszat fúj a szemedbe a szél vagy monitort bámulsz akkor kell a szemcsepp. Én mondjuk simán a lencse folyadékával szoktam cseppenteni a szemembe ha kiszáradna, bár nem igazán szokott... szóval én azt mondom, válts valami jobb fajta lencsére. Bár azt nem írtad most milyen van.
2013. febr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Rosszul teszitek be ,ha szúr a lencse.

Mármint nem úgy értem ,hogy kifordítva teszitek a szemetek elé hanem, nekem úgy tanította az optikus ,hogy ha szúr a lencse akkor úgy tegyem be ,hogy ugyebár az ujjamon van a lencse és a kontaktlencse folyadékból csöppentsek 2 cseppet a lencse belsejébe és úgy helyezzem fel.


Azóta (1éve) ezt a módszert alkalmazom és nagyon jó.

Szúrás érzését se ismerem már :), próbáljátok ki hátha ez lehet a baj.


Ja és még vmi amikor behelyezitek a lencsét akkor jobbra balra lassan nézzetek el utána pedig lassan csukjátok be a szemeteket és egy kicsit az ujjatokkal a szemhéjat masszírozzátok ,hogy a lencse jól illeszkedjen :)


Remélem érthető voltam.

2013. júl. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!