Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy múlna el hamarabb a...

Hogy múlna el hamarabb a pupillatágítás utáni homályos látás?

Figyelt kérdés

Jövő héten pupillatágításra megyek és azt olvastam, hogy utána homályos lesz a látás egy ideig, meg ilyenek.

És most azon gondolkodom, hogy ha hazamegyek utána és rögtön alszom (homályos látással alig tudnék mit csinálni, aludni meg szeretek), akkor nem lehet, hogy másnap is nagyon tág marad és homályosan fogok látni?



2013. febr. 21. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de mire jó a pupilla tágítás?(:
2013. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A pupillatágitás a vizsgálatokhoz kell, igy az orvos a szemfenék elváltozásait jobban látja.


Az egyetlen, amitöl elmúlik, ha kimegy a hatóanyaga a pupillatágitónak, az meg idöbe telik. A homályos látást úgy képzeld, hogy olvasni vagy tv-zni nem tudsz, azért látsz. Tehát sétálni, vagy hasonlót lehet. Általában másnapra magától is elmúlik.

2013. febr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
és ez mennyire fájdalmas?:S
2013. febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szóval akkor az nem befolyásolja, hogy mennyire éri fény a szemem?

Egyébként sehol nem olvastam, hogy fájdalmas lenne :)

2013. febr. 21. 19:55
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát ez az amúgy, hogy az olvasás a kedvenc elfoglaltságom, meg a filmnézés :)
2013. febr. 21. 19:56
 6/8 anonim ***** válasza:
elmész addig sétálni egy órát a friss levegőn, ettől majd jól fogsz aludni is, és reggelre remélhetőleg már jobb lesz a helyzet(:
2013. febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fájdalmas. kap egy szemcsöppet, és attól lesz, semmit nem érez azon kivül, hogy idövel nem élesen lát.
2013. febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Változó, hogy meddig tart a hatás. Régen a debreceni szemklinikára jártam, és mikor ott tágítottak, még másnap reggel is tág volt. Egy ideje viszont a SOTE-ra járok, és azóta 4-5 óra alatt visszaáll a pupillám.

A homályos látáson kívül azonban volt egy kellemetlenebb jelenség: a szem nagyon fényérzékennyé válik, mivel a fény hatására normális esetben összeszűkül a pupilla, a tágító szemcsepp miatt viszont nem tud, így ha éppen süt a nap, az ember kinyitni sem meri a szemét, annyira vakítja a fény. Ha napos időben mentem, mindig vittem napszemüveget.

2013. febr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!