Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Baj ha tovább hordom a nem...

Baj ha tovább hordom a nem dioptriás színes kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
3hónaposat olyan 3,5-4hónapig? ugyanolyan mintha dioptriás lenne?

2013. márc. 24. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanaz. Rajta van a szemeden, közvetlenül, egy ilyen kis izé. Ez is elhasználódik, épp úgy, mint a dioptriás-nemszínes. Nem érdemes kockáztatni a gombásodással, egyéb problémákkal. Ne is adj ezeknek lehetőséget, hogy előjöjjenek. Mégiscsak a látásodról van szó! Vegyél egy újabb párat. :)
2013. márc. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
én már több éve hordok kontaktlencsét (nem színes, de egyre megy, h az-e) és igazából nem nagy baj. Ez kicsit olyan, mint a szavatossági idő a joghurton. Attól, hogy rá van írva, hogy mikor jár le, egy hét múlva is ehető még általában:D ha tisztán tartod és megfelelően használod, ápolod, akkor nem probléma. de egy idő után tényleg elhasználódik, elvékonyodik ha ilyesmit veszel észre, akkor ne hordd tovább. És mindemellett persze azért érdemes hozzávetőlegesen betartani a határidőt.
2013. márc. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
én max még 2-3 hétig hordom, egy hónapig nem mennék
2013. márc. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben van max 1 hét amit megkockáztatok vagy 2.

Értem és köszönöm. Vigyázok a szememre hisz csak ez az egy pár van belőle :)

2013. márc. 27. 16:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen lencséről van szó, mert a kiterjesztett viselésűeket simán lehet túlhordani. A többit nem. De a legtöbb színes lencse gyenge minőségű, 0 oxigén áteresztésű lencse amit igazából hónapokig sem egészséges hordani.
2013. márc. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!