Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Dioptriás napszemüveg, vagy...

Dioptriás napszemüveg, vagy fényre sötétedő lencse?

Figyelt kérdés

Kinek mi a tapasztalata? Melyik jobb?

Árban is melyik előnyösebb?


2013. márc. 30. 04:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez két külön fogalom. Én például fényre sötétedő dioptriásat használok. Dioptriásat rövidlátásom miatt és fányérzékenyet, mert azóta elmaradtak a gyakori kötőhártya gyulladások (irritálás).
2013. márc. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fényre sötétedő "öreges".

Én 50 alatt nem használnék azt, de ez csak egyéni vélemény. :)

2013. márc. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Ha dioptriás, akkor csakis a fényre sötétedő a praktikus szerintem.

Gondolom nem csípnéd hosszú távon, hogy ha kimész az utcára, felveszed a dioptriás napszemüvegedet, ha bemész egy épületbe, pl. egy boltba, leveszed, de hogy lássál megfelelően, felveszed a normál dioptriás szemüvegedet, majd mikor bevásároltál, kimész a boltból, leveszed a sima szemüvegedet, és felveszed a dioptriás napszemüvegedet.

Legalábbis én ennél sokkal praktikusabbnak tartom, hogy ha utcán vagyok, besötétedik a szemüvegem, ha bemegyek valahova, kivilágosodik, és nekem nem kell tennem semmit.

Mégha egyesek szerint öreges is a fényre sötétedő. Bár az első válaszolón kívül még mástól nem hallottam.

2013. ápr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mondtam, hogy egyéni véleményem...

Amúgy nekem nem okozott gondot cserélgetni a 2 szemüveget, és tök más stílusú volt a napszemüvegem, mint a rendes. Az előbbiben keskeny lencse volt, az utóbbiban pedig jó nagy, hogy minél többet védjen.

De vannak olyan keretek is, ami elé mágnessel tudsz sötét lencsét csiptetni, olyanom is volt, azt nem szerettem.


Aztán időközben -5-ös lett a szemem, így olyan napszemüveget, ami fedné az egész szememet, így érne is valamit, már nem tudnék használni, mert a nagy lencse "összehúzná az arcomat".

Így már kontaktlencsét használok sima napszemüveggel.

2013. ápr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!