Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha jó a szemem, de van "divat"...

Ha jó a szemem, de van "divat" kontaktlencsém, akkor az rontja a szemem?

Figyelt kérdés

Állítólag lehet venni olyan kontaktlencsét,ami nem rontja a szemet,de nagyon szép színe van.

Na most a semem tökéletes,de nagyon tetszik a kék színű kontaktlencse,bár igaz,hogy alapból kék szemem van,de világosab kéket szeretnék.

Károsíthatja a szememet?

(Trollok kíméljenek! -.-)



2013. ápr. 1. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Ha normális anyagból van, jók az egyéb paraméterei (átmérő, görbület, stb) és betartod a kontaktlencse-viselés és tisztítás általános szabályait, akkor nem.
2013. ápr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%

Sötétebb szemből olyannal lesz csak világosabb ami fullra fed, az meg nagyon mű, mindenki látja majd hogy lencse csak mert a mintázata igen ronda. Pl: [link]

Persze van akinek megfelel, én amint beraktam ki is vettem, emberek közé én nem mennék ilyen mű lencsével.

Károsíthatja a szemet ha mindennap viseled mivel oxigénáteresztése ezeknek nincs. Plusz amikor elmozdul és a színes rész a pupilládhoz kerül akkor homályosan látsz, nekem mindig könnyezett a szemem olyankor, elég gáz.

2013. ápr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen károsítja. Még a dioptriás kontaktlencse is, akinek a rossz a szeme. Persze biztos lesz, aki lehurrog, hogy nem is. :D Ezért nem használom már én se. Ha egészséges a szemed, akkor meg pláne nem éri meg ez a macera.
2013. ápr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

egyik barátnőm állandóan kontaktlencsét hord,a szeme mégis tökéletes

ő asszem külföldről rendeli őket(feketét,szívecskéset stb.)és három év alatt nem lett baja a szemének

2013. ápr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem,de gagyit ne vegyél.
2013. ápr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen vennél színeset, kizárólag csak alkalmilag használd. Huzamosabb ideig ne!
2013. ápr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Csak délelőttönként kéne.

Amúgy köszön szépen,mentek a zöld kezek! :)

2013. ápr. 1. 18:08
 8/14 anonim ***** válasza:
Csak tudnám miért lettem leszavazva mikor én voltam az egyetlen aki saját tapasztalatokat írt? Mert nekem is sötétkék a szemem, én is világoskéket akartam, de ezt nem lehet elérni csak rossz minőségű lencsékkel, ami fullra színezve van és pont emiatt nincsen oxigén áteresztése. Ettől pedig beeresedik a szem, a látás is romlik. És nem egyféle világoskék lencsét vettem már, hanem igencsak sokat kipróbáltam. Hát egyik sem volt jó sajnos. Ez van. Alkalmakra megteszi, pl heti egyszer. Minden napra nem jó. Meg ronda is... vagy nektek tetszik amit linkeltem mondjuk? Mert nekem nagyon nem jön be, pedig mind így néz ki. Teljesen mű.
2013. ápr. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A pontozással ne foglalkozz. :) A kérdező majd úgyis eldönti melyik a hasznos válasz neki.

A másik meg, hogy én is vettem nem egy színes lencsét. Teljesen fedőt és színkiemelőt is. Nekem a teljesen fedő nagyon ronda volt. Egyáltalán nem tetszett, annyira természetellenes. A kiemelős már sokkal jobban bejött. Zöld szemem van és zöld lencsét vettem. Alig lehetett észrevenni, hogy kontaktlencse. Viszont még mindig azt mondom, hogy nem éri meg. Én is max, ha egy hétig elszórakoztam vele. Amíg elegem nem lett ki-be rakosgatni, meg szúrta a szemem, zavaró volt. Mondjuk tehetsz egy próbát vele, ha van rá több ezer forintod. Nekem nem volt kedvem 6ezret kiadni érte egynél többször még arra se, aminek egyébként végre normálisan kinéző színe volt. :)

2013. ápr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én fogorvostan-hallgató vagyok és nyáron találkoztam egy beteggel, akinek ilyen színes lencséje volt. :)

Kicsit bizarr volt, amikor forgatta szemét, hogy a lencse mindig pár mm-rel le van maradva a pupillájához képest. :D

Tényleg tök ijesztő volt. :D


Persze ha "direktbe" nézi az ember, lehet, hogy nem ennyire feltűnő. :)

2013. ápr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!