Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az egyik szememmel végig...

Az egyik szememmel végig elbírtam olvasni a számokat, a másikkal csak a piros vonalig. Mire számítsak? 14/l

Figyelt kérdés

Iskolai vizsgálaton voltunk ma. A jobb szememmel tökéletesen élesen láttam, viszont a ballal homályos. A piros vonal fölötti is homályos kicsit, de azt még el bírtam olvasni.

De ezt már észrevettem, mert amikor kihúzom pl. tussal a szemem, akkor ha a jobbal nézem a balt, no probléma.

Viszont ha a jobbat csukom be, és a ballal nézem, akkor nem megy, és nem látom pontosan hol vannak a szempillatöveim. :D


Nagyon rosszak a szemeim?

Milyen szemüveg kéne?

Kontaktlencse lehetne? Nem szeretnék szemüveges lenni. Egyrészt nem tetszik magamon, másrészt én nagyon aktív vagyok, ráadásul táncolok is, és úgysem hordaná túl gyakran. :D


Előre is köszi a válaszokat! 14 (~15)/l



2013. máj. 7. 20:38
 1/3 A kérdező kommentje:
Oh, és azt nem tudom, hogy ez mennyire lényeges, de a kettő szememmel együtt (tehát ha nyitva van mindkettő) jól látok. Legalábbis még nem volt vele problémám, és szerintem úgy végig el tudnám olvasni a számokat...
2013. máj. 7. 20:41
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze, hogy végig tudod két szemmel olvasni a táblát, hisz ilyenkor a jobb szemed is használod és azzal azt írtad végig megy. :) Ha az egyik szem jó, akkor két szemmel teljes az olvasás.

A bal szemedre ezek szerint 50 %-ot látsz. Mindenképp menj el szemészetre, bemérik a korrekció mértékét. Először szemüveget érdemes csináltatni, meg kell szokni, hogy újra jól látsz. Amúgy is a kontaktlencse mellett kell, hogy legyen pót szemüveged, mert, ha esetleg begyullad a szemed nem teheted be a kontaktlencsét.

Viszont, ha később kontaktlencsét csináltatsz lehet, hogy elég lesz csak a gyengébbik szemeden használni azt. De ezt megmondja az optikus :)

2013. máj. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Feltétlenül írass fel szemüveget vagy lencsét, mert ilyen esetben előfordulhat, hogy a jó szemed teljesen átveszi a látás feladatát, és a gyengébb teljesen tönkremegy.

Ilyen fiatalon az 50%-os látás elég súlyos már, még ha csak az egyik szemeden is. Ahhoz, hogy térlátásod legyen, mindkét szemtől éles képet kell kapni a az agynak.

2013. máj. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!