Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kb fél éve, kis szünetekkel...

Kb fél éve, kis szünetekkel folyton "begyullad" a szemem, hol az egyik hol a másik, és kicsit gennyes könny jön belőle. Sokféle cseppet kaptam már rá, de semmi sem használ, újra visszajön. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Lehet nőgyógyászati összefüggése? Kb 12 éves korom óta folyton van fehér folyásom, de anyukám azt mondja, az normális, meg nekem sincs vele panaszom, azon kívül hogy van folyásom. 18/L

2013. jún. 1. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:

A folyás normális dolog.


Szerintem talán megpróbálhatnád a táplálkozásban keresni a megoldást. Talán valamilyen ételallergia okozhatja. Szerintem kezd a tejtermékek elhagyásával. Nagy esélyt adok neki, hogy az okozza. Nekem is száraz, tapadós, csipás, gyulladtnak érzett volt a szemem amíg tejterméket ettem. Ahogy elhagytam őket, ez megszűnt. Úgy két-három évig hagytam ki őket. Nemrég ritkán, és egyre gyakrabban ismét eszek tejtermékes ételt, gondolok itt sütire, csokira, pizzán sajt, és idáig még nem jött vissza a probléma. Gondolom amíg nem telítődik a szervezetem, addig nem is lesz gond. Mondjuk nem is tervezem, hogy vissza állok a tejtermékekre.

2013. jún. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem nagyon eszem tejterméket, nem szeretem se a sütiket, sem a krémes dolgokat, a tejes italoktól pedig fáj a hasam, úgyhogy azokat is hanyagolom...


A folyást pedig csak azért gondoltam, mert szerintem erősebb, mint a normális lenne, de nem viszketett soha vagy ilyesmi, viszont nőgyógyásznál sem voltam még. Csak a neten olvastam valamikor régebben, hogy a szemre is hathatnak az ilyesmi betegségek, de akkor máshol keresgéljek?

2013. jún. 1. 20:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem csak a tejtermékre gondoltam, hogy allergia miatt okozhatja, csak arra első sorban. Sok élelmiszer van még, amire allergiás lehet az ember. Nem kerül semmibe kipróbálnod, veszteni nem vesztesz, ha pl. két-három hétre kihagysz az étrendedből egy-egy dolgot.

Egyébként tejfehérje sok-sok élelmiszerben van alkotórészként.

2013. jún. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szemre javasolnék Neked: OCCULO-HEEL szemcseppet. Nincs mellékhatása, mert homeopátiás.

és megpróbálhatnál szopogatni: Pulsatilla CH9-et és Euphrasia CH9-et.

Az egyiket minden délelőtt, a másikat minden délután napi egyszer 3 globuluszt. De előtte-utána fél-fél órán át ne egyél, ne igyál, ne dohányozz, ne moss fogat!

2013. jún. 2. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!