Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hol tudnák megműteni a szemem?

Hol tudnák megműteni a szemem?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és az utóbbi 1 évben másfél dioptriát romlott a szemem, szóval már -5-ös mindkettő. A szemüveg nagyon zavar, lencsét hordok már fél éve, de az orvos nem ajánlja hosszabb távra. Szeretném megműtetni, de semmit nem tudok a témáról. Keresgettem már különböző optikákat, de nem tudom melyek a jók vagy melyeket ajánlják. Még a feltételekben vagy az árakban sem vagyok teljesen tisztában. Szeretném ha valaki leirná nekem (akinek tapasztalata van, vagy aki jártas benne) hogy hogyan mennek a dolgok ez ügyben. Köszönöm előre is :)

2013. jún. 10. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:
20 éves kor felett műtenek, és akkor, ha egy év alatt fél dioptriánál nem romlott többet a szemed.
2013. jún. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy ne is akarj műtétet, mert lehet, hogy 20-30 éves korod között majd elkezd javulni... akkor minek műttetnéd? Tudod te, milyen egy szemműtét? Na, elmondom!


Először is kitámasztják a szemhéjadat ilyen fém bizbasszal. Aztán felvágják a szemgolyódat, hogy kifolyassák a csarnokvizet (mármint a fölösleges részét). Aztán összevarrják... Én csak akkor műttetném meg magam, ha tök vak lennék, ember... Nem, hogy itt félig jó a látásom, mint neked is, aztán vagdossák a szememet... Francokat!

2013. jún. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ez a kitámasztásos dolog nagy hülyeség.

nem fáj és nem is fog csak a PRK 1-2 hétig.

de ennyi idős korban nem javasolt.24 felett megcsinálják,téged még biztos eltanácsolnak mert nem fix a dioptria értéked.

Én tavaly voltam a Focus Medicalban intra-lasik műtéten.

háát.

kár volt kifizetnem a pénzt,sokkal jobb lett de amit ígértek azt most nem vállalják be.

olvasd el ha érdekel: [link]


...muszáj belinkelnem a blogom mert nem térek napirendre az események felett mai napig.


ez pedig hogy mit gondolj át előtte nagyonnagyon:

[link]

2013. jún. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!