Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kancsalság elleni műtétet...

Kancsalság elleni műtétet végeznek 19 éves korban?

Figyelt kérdés

Születésem óta kancsal vagyok a jobb szememre. Kiskoromban le volt takarva, és szemüveget is kaptam, de megműtve nem lett, mert azt mondta az orvos, hogy nem annyira vészes, valószínűleg elnövöm majd. Valamilyen szinten igaza lett, ugyanis most már pl. csak akkor kancsalítok, ha nincs rajtam szemüveg, és nagyon fáradt vagyok(akkor sem mindig). Szemüveget még mindig hordok, egyrészt a kancsalság, másrészt pedig távollátás miatt(nem erős, 0,5 és 0,75 dioptriájú lencsék, szinte semmi problémám nincs a szemüveg nélküli olvasással,stb).

Szeretném elhagyni a szemüveget, de nemhiszem, hogy kancsalságra ugyanúgy hatna a kontaktlencse mint a szemüveg, ezért a műtéten gondolkozom.


Ha végeznek ilyen műtétet ennyi idős korban, akkor az előreláthatólag mennyire lesz hatékony? Mennyire érdemes ilyen korban elvégeztetni? Ha végeznek, és érdemes, akkor támogatja a TB?


2013. jún. 11. 20:27
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!