Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét meddig tart...

Kontaktlencsét meddig tart megszokni?

Figyelt kérdés
Pár órája lett behelyezve de kissé még most is könnyesnek érzem a szemem. Távolra kell a lencse és javult is a látásom de közelre kicsit még homályos kissé a látásom. Az orvos azt mondta, hogy azért mert fura a szemnek de majd megszokja... nektek voltak hasonló tapasztalataitok?
2013. júl. 1. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt az egyén és a kontaktlencse típusa is válogatja. Nálam például semmi gond sem volt az első puha típusú lencsével, amit kaptam, de amikor át akartak térni keményre... Inkább maradt a puha. Ráadásul nemrég újra vizsgáltattam a szemem, és kaptam egy újabb fajta lencsét, de gyanús, hogy az egyik szememre rosszul lőtték be a görbületét, mert a világért se hajlandó megszokni.
2013. júl. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem 8 éve van lencsém, 14 éves korom óta. Olyan érzés volt mintha lenne vmi a szememben..:) De aztán hamar hozzászokott. Nekem is hozzá kellett szoknom h nem dörzsölöm durván a szemem, meg pár dologra amit majd te is kitapasztalsz! Fokozatosan kellett nekem akkor szoktatni, először 4 órát aztán 6 stb.. nemtudom hogy van ez most. Nekem alvós lencsém van 3hete ki sem vettem, mondjuk ez felelőtlenség kicsit, de majd te is kitapasztalsz mindent. Lágy lencsém van amúgy.
2013. júl. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 2 hét alatt szoktam meg.

Először nekem se volt túl jó közelre de most már tökéletes.

2013. júl. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kezdetben szokatlan a lencse viselete. Fontos, ha gond adódik, azonnal vissza kell menni, és megvizsgálni, átbeszélni mi lehet az oka. Ha nincs probléma, akkor 1 hónap után ellenőrzésre kell menni, ahol megnézik a lencse illeszkedését, és a látást. Ha valamiért a látás nem megfelelő, annak oka van. Van hogy a dioptrián (cilinderen) kell korrigálni, van hogy más lencse kell, de előfordul az is, hogy nem lesz tökéletes a látás. De ezt az illesztő jobban tudja. Csak bátran oda kell menni, és fog segíteni!
2013. júl. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2013. júl. 4. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!