Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Megéri a kontaktlencse?

Megéri a kontaktlencse?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és utálom a szemüvegem. Állandóan koszos lesz, zavar a sportban és nem áll túl jól, és nekem fogszabályzóval még rosszabb párosítás. Azon gondolkodtam, hogy majd a szülinapomra kérek kontaktlencsét (átlátszót, nem színeset). Anya azt mondja rá, hogy túl drága ahhoz, hogy másnapra eldobjam, mert úgyse tudnám használni. Szerintem meg meg kell szokni és kismilliószor jobban érezném magam szemüveg nélkül. Ti hogy voltatok ezzel? Mennyibe került? Megérte?

2013. júl. 2. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Megérte!

Legáltalánosabb - ha nem spéci igényű a szemed - a havi lencse, ezt fél évre veszed meg.

Ha változik a dipotriád, így félévente tudsz módosítani pluszköltség nélkül. a szemüveg drágább jóval, mint 1-2- évi lencse.

Én ráadásul oylat találtam, amit 2-3 hónapig is hordhatok, és még akkor se mondja meg a vizsgálatkor senki, hoyg túlhordtam, nagyon dicsérik a szemem állapotát. Szóval nekem 5-6 évi lencse egy szemüveg ára. És nagyon kényelmes!

2013. júl. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

" túl drága ahhoz, hogy másnapra eldobjam, mert úgyse tudnám használni"


Ez oltári hülyeség, mért ne tudnád használni???

A vizsgálatkor kiderül, ha nem hordhastz lencsét. Ha meg hordhatsz, akkor nincs vele semmi olyan tennivaló, ami miatt ne tudnád haszbálni.

Nem, nem kell megszokni se, 10 perc és úgy látsz vele, mintha ép látású lennél. Nem érezni semmit.

2013. júl. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én 14 évesen kaptam kontaktlencsét, nekem is borzalmasan állt a szemüveg, és fogszabályzós is voltam. először vonakodott tőle anya, mert hogy drága, meg a szemüveg tartósabb, stb.. de már megszokott szemüveg nélkül, és belátta, hogy jobb így. (persze van, akinek jól áll a szemüveg!) nekem 3 havi adag 11000 forint, és 3 éve használom, ugye egy pár lencse egy hónapig jó. eleinte tényleg macerás, meg engem az optikában tanítgattak be, és azt hittem a végén, hogy kinyomom a szemem, de 1-2 nap, és belejössz te is :D anyagilag tényleg megterhelőbb a szemüvegnél, de emellett egy csomó előnye van, nem párásodik, koszolódik, görbül el, stb. szóval én ajánlani tudom. 17/L
2013. júl. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lencse+folyadék 3 hónapra nekem 10.000be kerül.

Nekem anyám nem engedte volna meg mikor még kisebb voltam de már rég elmúltam 18. A nemtettszését láttam de el kellett fogadnia hogy lencsét használok.

2013. júl. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia!

Ugyanígy voltam vele, annyi különbséggel, hogy nálam anyu túl fiatalnak tartott hozzá (épp, hogy 14 voltam amikor kaptam). Feltettem egy erre vonatkozó kérdést itt, gyakorin és megmutattam a válaszokat neki és kaptam.

Ha jó ajánlatokat találsz, akkor egy fillérrel sem kerül többe. Én Ofotértes vagyok, nagyon aranyosan betanítottak majd viszonylag jó áron kaptam 6 havi kontaktlencsét és folyadékot. Holnap megyek a következő adagért, ki is néztem egy ajánlatot, ami neked is jó lenne : [link]

Szóval csak ajánlani lehet, fényévekkel jobb, mint a szemüveg :) Sok sikert, ha bármi kérdésed van, írj bátran!

2013. júl. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekem is szemüveg kellett volna, de ki nem állhatom a szemüveget. Nekem anya megengedte a kontaktlencsét mert régen neki is volt. Nekem napi van ami egy kicsit drágább. (havi 12000ft asszem)

Amúgy 12 éves vagyok. Nekem nagyon megérte. Szemüvegem is van de azt csak itthon használom.

2013. júl. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mostantól csalom az Ofotértot, mert fele annyiért lehet lencsét kapni itt: lencsek.hu.
2013. júl. 25. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!