Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért van az, hogy a különböző...

Miért van az, hogy a különböző (szem) orvosok mást mondanak?

Figyelt kérdés

az egyik megállapít valamit,cilinderes kell a másik meg azt mondja egyáltalán nem kell, nem valami nevenincs optikákban voltam, mindkét esetben orvos vizsgált meg, de 2 különböző optikáról van szó, szóval hogy lehet hogy az egyik ezt méri meg mondja a másik meg azt

de ez minden orvosnál így van az egyik megesküszik valamire, a másik azt mondja meg ne próbáljam azt csinálni, mert elrontok vele mindent, vele együtt az egészségemet, mi van?

Így hogyan jussak dűlőre?


2013. júl. 7. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy határértéken mozog az asztigmiád, ezért vannak más véleményen a dokik. Vagy az egyikük jobb szakember a másiknál.
2013. júl. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kovacs borka válasza:
Engem is érdekelne erre a kérdésre valamiféle "reményteljes" válasz,mert 3-4 szakembernél voltam,még a Bp-i Tömő utcai szemklinikán is, de mindenhol más dioptriát javasoltak (+2,0 és + 1,5 a jelenleg hordott szeművegem,de valami nem stimmel a látásommal) Hova menjek vizsgálatra?
2013. júl. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyenge cilindernél jellemző. :D Én is szórakoztam vele, meg ismerőseim közül is páran.

A szemüvegem cilinderes. Pár évvel később ugyanazon a helyen, ugyanaz megvizsgált, és megállapította, hogy lehet kicsit így túl is korrigál. Úgyhogy egy gyengébb, de tórikus kontaktlencsét adott.

Utána voltam máshol egy évvel később. Megállapította, hogy az egyik szememre felesleges a szemüvegen is a cilinder, a másikra kell. De ő egy sima lencsét írt fel, két szemmel jól látok így is alapon. :D Utána a kontrollon megvizsgált, és megállapította, hogy az egyik szememre tórikus lencse kéne talán. De a táblás olvasásnál arra jutott, hogy két szemmel jóformán a repülőgépek vezetéséhez is príma a látásom, úgyhogy jó így. :D

Nekem (és a pénztárcámnak is) az utolsó megoldás volt a legkényelmesebb, a cilindert évek alatt sem tudtam megszokni teljesen. :S A szemüvegemen mondjuk maradt, de napközben úgysem hordom ugye.

Szerintem a legjobb a tesztelgetés és a rendszeres vizsgálat. Ha nem látsz jól, úgyis észreveszed, vagy a doki a kontrollon. Szemüvegnél kicsit nehezebb ügy, mert ott drága cserélgetni. :S Szerintem ha van rá módod, akkor próbálkozz kontaktlencsével, mert a próbalencséket ingyen adják ugye, meg az 1 hónap után kuka mindenhogy. És nyugodtan elmondhatod az optikában is, hogy máshol pedig azt mondták, hogy... el szokták magyarázni, miért lehet így. Esetleg keress egy harmadikat. :D

2013. júl. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nagyon jó kérdés, erre én is szeretnék választ kapni... Elkaptam egy fertőzést és vidéki nagy kórházba mentem, ahol mondtak "A"-t + kaptam kezelést gyógyszerek hadát. Jó, elfogadtam laikusként. Felutaztam Bp. Tömő u. klinikára ahol mondtak "B"-t és még felfedeztek 1-2 "ne aggódjon semmi baj nincs, nem kell foglalkozni ezzel" dolgot. Jó, ezt is elfogadtam. Lelkiismeretem nem nyugodott, elmentem Debrecenbe, és láss csodát sürgősségi műtét kellett + javasolták, hogy perelhetem Bp. is, mert a "nem kell foglalkozni a bajával" elvüknek köszönhetően az utolsó utáni pillanatokban mentették meg a látásom. Nehéz, lelkiismereted is "érzi" mikor vagy jó helyen. Esetemben így volt.

A debrecenieknek meg hatalmas pacsi!

2013. júl. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!