Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lencse Adatok:görbület8,7....

Lencse Adatok:görbület8,7. átmérő:14,5 cylinderes . -0,75, fok 180. oxigén tartalom 100 dkt minimum, víztartalom 50 alatt?

Figyelt kérdés
tudtok nekem irni?találtam egy párat amibe egyezik az átmérő is de sok nem cylinderes.gondolom az átmérő ha 14,5 akkor nem lehet 14,3
2013. júl. 30. 16:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól, hogy papír szerint egyeznek az adatok, még nem biztos, hogy a valóságban is ugyanolyan. Arról nem is beszélve, hogy más az anyaga, ebből is komoly problémák lehetnek.

Elmész egy optikába, kérsz egy ingyenes próbalencsét, illesztik a szemedre, és csak olyat vegyél, amit megfelelőnek talált a szakember, és te is. Ugyanis ha nem stimmel valami hajszálnyi apróság, amit te esetleg sokáig észre sem veszel, könnyen eltilthatnak egy életre a lencsétől... és rosszabb következménye is lehet.

A legtöbb modernebb típusból pedig mindig van toric változat is, neked akkor olyan kell. Bár nekem is -0,75-ös cilinderem van, és egy picit erősebb sima lencse is jól korrigálja, lehet nálad is beválna ilyen módon - de erről is csak a szakember dönthet!

2013. júl. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!