Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek! Ti menyi ideig...

Szemüvegesek! Ti menyi ideig használtok egy szemüveget? Sűrűn vesztek újat? Vagy nem?

Figyelt kérdés
Ha sűrűn akkor miért? Elhasználódik? Esetleg romlik a látásotok?

2013. aug. 4. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
6 évig hordtam szemüveget, és ezalatt háromszor cseréltünk keretet, négyszer lencsét. Aztán elegem lett abból, hogy folyton bepárásodik, koszolódik, meg nyáron nem vehetek fel napszemüveget, és most egy ideje kontaktlencsés vagyok.
2013. aug. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Évente megyek szemészetre és mivel mindig sokat változik, hogy milyen lencse kell, muszáj újat vennem. Szerencsére nem romlik, hanem javul.
2013. aug. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
13 éve használom ugyanazt,csak alváshoz veszem le.
2013. aug. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lencsét évente cserélek, keretet attól függ, hogy meddig bírja. Volt olyan, ami bírta 3 évig, sőt, tovább is bírta volna, de 14 helyett 17 lettem és eléggé megváltozott az ízlésem. Meg volt olyan is, aminél imádkozni kellett, hogy az egy évet kibírja.

A mostani keretem 1,5 éves, és még semmi baja, és imádom, remélem még vagy 2 évet kibír. :)


Kontaktlencsét is használok, de csak ha nagyon muszáj, kb. havonta 1-2 alkalommal. Én jobban szeretem a szemüveget. :)

2013. aug. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Évente min. lencse csere, mert drasztikus ütemben romlik a szemem. (6 éve hordok, ezalatt -5,5-ösre romlott, szeptemberben megyek legközelebb, mert már kezdek újra nem látni.)


Keretet akkor cserélek, ha már a fejem "kinövi". (Még kamasz vagyok.)

2013. aug. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 12 éve hordok szemüveget,most a 7.-et fogyasztom.

Ennek okai:a látásromlás és,hogy kinőttem.

15/L

2013. aug. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!