Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyire számít az, hogyha a...

Mennyire számít az, hogyha a szemfolyadékra azt írták rá, hogy felbontás után 3 hónap alatt el kell fogyasztani, de nekem egy év alatt sem sikerült, és még van benne?

Figyelt kérdés

Arra akarok kilyukadni, hogy használhatom még nyugodtan a folyadékot? Félig van, a kontaktlencse folyadékot mindig 3 nap után cseréltem ki, nem naponta!


Ráadásul most még vennem kell kontaktlencse tartót, mert a mostani elhasználódott, és azt is hallottam, hogy a tartót 8 hetenként kellene cserélgetni...


A válaszokat előre is köszönöm!


2013. aug. 8. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem szabad elhasználni. Azért írják rá, mert ezekben nincs tartósítószer, pont azért, mert a szemedbe kerül. Viszont ha kibontod a baktériumcsírák egyből belekerülnek és 3 hónap után elszaporodhatnak benne, hogy az befertőzheti a szemet. Másrészt meg a benne lévő anyag el is bomolhat, és máris másféle vegyszer kerül a szemedbe.


A lencsefolyadékot naponta cserélni kéne ha naponta használod, ugyan ezen okból. A koszos folyadékba nem szabad visszahelyezni a lencsét, mert már nem lesz képes fertőtleníteni, hiszen ez nem hipó.


A tokot pedig igen, minden újonnan bontott lencsével cserélni kell.


Ha ez nem megy, hordjál szemüveget, mert lehet évekig elszórakozol így a lencsével de egyszer történik baj, és akkor már mindegy.

2013. aug. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)


Úgy döntöttem, hogy inkább abbahagyom a kontaktlencse használatát, mert egyrészt nem bírom anyagilag, másrészt meg nem szeretném, ha történne valami a szememmel.


Remélem, hogy nincs gond a szememmel, de gondolom már jelentkezett volna valami tünet formájában, ha valami történt volna?! (már 2 hónapja nem raktam be a szemembe)


Meg ugye tavaly február óta kezdtem el használni!(majdnem másfél évig használtam, és egyszer volt olyan, hogy begyulladt a szemem, de arra az egyik ismerősöm ajánlott egy jó csepegtetőt gyógyszert a patikából, amitől el is múlt a pirosság).


Más részt nem érzek semmi komolyabb dolgot, azon kívül, hogy fáradtak a szemeim, de az annak tudható be, hogy hajnali 1-ig fent vagyok és gépezek. Semmi rendellenes vörösség.

2013. aug. 8. 17:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Szívesen!


Hát ha 2 hónapja nem használtad és azóta sincs bajod, akkor biztosan nincs gond. A lencse sajnos drága mulatság. :-(

2013. aug. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azért sikerült kicsit beparáznom most :/ XĐ


De, ugye másfél évig használtam így a kontaktlencsét, a másik meg, hogy hetes lencsét írtak fel, de én kitoltam úgy, hogy egy hónapig jó legyen. Egy másik ismerősöm javasolta ezt, és neki eddig nem volt semmilyen problémája, meg gondolom már rajtunk kívül is sokan csinálták ezt...


Azon is gondolkodom, hogy elmegyek megvizsgáltatni a szemeimet, hogy rendben vannak-e, de én szeretek mindig bebeszélni magamnak dolgokat.


De, ha eddig nem lett semmi bajom, akkor most már talán nem is lesz :)

2013. aug. 8. 17:24
 5/9 A kérdező kommentje:
Sőt, nem is 2 hónapja használtam utoljára, hanem pont két hete...mert elmentem bicajozni és akkor is beraktam őket.
2013. aug. 8. 17:31
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, és két hetes lencsém volt, nem pedig egy hetes!
2013. aug. 8. 17:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Huu, hát jó döntés, hogy szemüveget hordasz inkább, mert kb semmit nem jól csináltál a lencsékkel, nagyon nem neked való. :S Talán majd pár év múlva, ha elég érett leszel hozzá és anyagilag is megteheted. :)

Menj el egy vizsgálatra, az a tuti azért, ha szakértő mondja, hogy semmi bajod.

Utána ha mégis lencsét használnál, mindenképp illessze a kontaktológus (szóval ne csak úgy találomra rendelj egyet), lehetőleg ne hordd túl (bár őszintén én is tovább hordom, de orvosi engedéllyel, de akkor sem kéne), viszont a folyadékot minden nap cseréld, és ha 3 hónap alatt nem fogy el, akkor valószínűleg nem is használsz eleget, meg amúgy is ki kell dobni. A tokot pedig elvileg minden egyes lencsével cserélni kéne, gyakorlatilag a többség szerintem 3 havonta a folyadékkal váltja. :)

Azért nem játék, rámehet a látásod is. :s De remélem azért nincs semmi gond. Viszont már csak azért is menj vizsgálatra, mert ennyi idő után már a szemüveged sem tuti, hogy megfelelő.

2013. aug. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha, elmegyek az SZTK-ba ott is megtudják nézni? Hivatkozhatok arra, hogy nem megfelelően használtam a kontaktlencsét?
2013. aug. 9. 12:21
 9/9 A kérdező kommentje:

Elmentem az SZTK-ba, megnézték mindkét szemem és szerencsére nincs semmi. :)

(Mikroszkóp alatt)

2013. aug. 9. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!