Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen vastag egy 3as cilinder...

Milyen vastag egy 3as cilinderes szemüveglencse?

Figyelt kérdés
Az egyik szememre 3as cilindert írtak fel,másikra 2,75öst,háromszoros vékonyítást kaptam hozzá,ma megyek érte..mire számítsak?milyen vastag lesz a lencse?egyformára csiszolják?illetve ha felveszem mennyire kicsinyíti a szemem?(22 évesen ez nagyon durva egyébként,hogy ilyen rossz legyen egy ember szeme?) előre is köszi a válaszokat.

2013. aug. 22. 10:40
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem,hogy a papíron az áll,hogy Távoli,J : SPH: -1,00,CYL: -2,75, Ax: 100% , B: SPH: -1,00 , CYL:-3,00 , Ax: 80%... ezeken nem igazán tudok kiigazodni..
2013. aug. 22. 10:45
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem fogja kicsinyíteni, ha széles keretet választottál, picit "behúzhatja" az arcod a lencse, de abszolút nem zavaró mértékben.
2013. aug. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
nekem volt már több szemüvegem de csak 16 vagyok. Most is a bal szememen 3-4 körüli cilinder van a másik szemem meg csak + valahányas cilinder nélkül szóval nagy a különbség a két szemem között. A jobb szememmel egész jól látok szemüveg nélkül is de a ballal még 10 centire se szemüvegbe persze teljesen jó. Én egy olcsó helyen csináltattam nem vision ba meg hasonló helyeken mert ahol csináltattam ott tükröződés mentes felülettel volt a két lencse 17 ezer máshol meg 50 körül lett volna minden extra nélkül. Na de a lényeg hogy nem vastagabb sokkal, igaz vastag keretes szemüvegem van de max 1miliméter a különbség nem feltűnő.
2013. aug. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!