Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Cilinderes szem kérdés? Mit...

Cilinderes szem kérdés? Mit jelentenek az adatok? Fontos!

Figyelt kérdés

Visus: o.d.: 0,5 t -1,5 D cyl. tg. 90° = 1,0 PD 67 mm

o.s.: 0,6 -1,5 D cyl. tg. 80° = 1,0


Ezek az adatok pontosan mit jelentenek? Most milyen szemüveg kellene?


Cilinderes, oké, -1,5 oké, de mi az utána lévő többi érték?


Elmagyarázta az orvos, de olyan sok szakszót használt, hogy a felét se értettem sajnos :(


2013. szept. 5. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, hogy mindkét szemeden csak cilinderes lencse van, vagyis asztigmatizmusod van rövid- és távollátás nélkül. Ez nem jelenti azt, hogy a szemüveg ne segítene közelre és távolra is. Mindkét szemeden 1,5 a cilinder értéke, a fokok mások, vagyis hogy "merre áll" vagy hogy mondjam, de ez nem látszik. A PD pedig a pupillatávolság, ez a készítéshez kell, hogy jó helyen nézz át a üvegen.
2013. szept. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem a -1,5 D az a -1,5 dioptria nem? De közben rájöttem, hogy 1 akkor a cilinder. Vagy mi. Utána olvastam, csak kicsit bonyolult nekem. Áhh. Köszi azért :)
2013. szept. 6. 19:42
 3/3 anonim ***** válasza:

előző vagyok. milyen 1? még annyi, hogy a 0,5 és a 0,6 a nyers visusod, ez egyfajta százalék, hogy mennyit látsz korrekció nélkül.

van olyan szemüveg, amelyben nincsen "sima" dioptria, csak cilinderes.

2013. szept. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!