Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Farkasvakságom van?

Farkasvakságom van?

Figyelt kérdés
Mikor megy lefele a nap egyre homályosabba látok (15 vagyok) míg nem hiába vannak felkapcsolva a lámpák korom sötét van.A Holdat sem látom se a csillagokat.

2013. szept. 22. 15:00
 1/3 A kérdező kommentje:
*este
2013. szept. 22. 15:02
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet ez is, de szimplán A vitamin hiánya is. Vagy pedig szemizom fáradás is akár. Hasonló cipőben járok, orvosilag annyi tudott nálam, hogy asztigmiás a szemem, vagyis cilinderes szemüveggel tudom korrigálni (ez az a szemprobléma, amikor a szem alakja nem gömbölyű, hanem kicsit tojás). De nem hordom a szemüveget, és észrevettem ha a sötétben mikor már a monitort is rosszabbul látom (jobb szemem a gyengébb) és megnyomom picit a szemgolyómat kiélesedik a kép. Szóval azt akarom mondani alaposabban ki kellene vizsgálni, de nyilván a legrosszabb eset a farkasvakság. Mondjuk édesanyám 40 éves korát éli, szürkületben ugyanaz a problémája van mint nekem, de már nagyon régóta, ha farkasvaksága lenne, akkor már kellett volna beszűküljön a látómezője, de ez nem történt meg, csak az hogy sötétebb vényviszonyoknál egyszerűen elmosódottabb minden. (22/F)
2013. szept. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ui: kiegészítésképpen a holdat én is elég elmosódottan látom, van hogy kettő, de rosszabb esetben már mintha hármat is látnék egymás tetején amik keresztezik egymást. A csillagok nem pöttyök nálam, hanem tényleg csillagok :D úgy értsd elmosódott fénnyalábok, ahogyan a járművek lámpái is, meg a villanykarók égői, valamint minden ami digitális kijelző. Mondjuk nekem spexiel a kék alapszínnel van legnagyobb problémám, az mosódik el legjobban. Csináltam PS-ben képeket hogy nálam mi a szitu, egyik kép lesz az ahol látni fogod a monitorom LED égőjét hogyan kellene látnom, és hogyan látom én:


Szemorvosnál kb. ez lett:

[link]


Egy ábra amivel detektálhatod a szemtengelyferdülést, ha van (nekem a felső jobb oldali van)

[link]


Így látom kb. azt a kék led fényt:

[link]


Valamint szemüveg nélkül picit hiábzik is a kék meg zöld közötti színlátásom (szemüveggel pl. sikerült tökéletesen megcsinálnom a tesztet)

[link]

2013. szept. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!