Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsébe lehet tesizni?

Kontaktlencsébe lehet tesizni?

Figyelt kérdés

Nem kaptam erről információt a dokinál. Most van először kontaktlencsém, havi lencsét kaptam, majd negyedéveset fogok hordani, de arról nem beszéltek hogy tesizés közben rajtam lehet e vagy nem. Nem vagyok rendszeres sportoló, ezért vettem csak havi lencsét.

Mitől eshet ki az ilyen egyáltalán?


Ja és egy kérdés még ehhez: szeretem az esőt, és van hogy úgy jövök haza suliból hogy bőrig ázok (ez kicsit megnyugtat) kontaktlencsével sem lesz probléma ha elázok?


Lágy lencséről van szó (Bal: -2.75, Jobb:-3.00)



2013. szept. 22. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
A kontaktlencse nem fog kiesni, csak akkor ha nem jól tette be, esetleg erősebben megdörzsöli a szemét. Tesi órához, sporthoz kiváló optikai látást biztosít, és nem balesetveszélyes:)!
2013. szept. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem fog kiesni, eső se mossa ki :) Uszodába nem ajánlott, mert a víz kicsaphatja, de csak ott.

Milyen az a negyed éves lencse? :O

2013. szept. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! :)


Az is havi lencse, csak negyed évre veszek, azaz 3 csomag -3 hónapra-


De van olyan lencse amit nem kell kivenned jóideig, csak az elég káros a szemnek :)

2013. szept. 24. 17:41
 4/5 anonim válasza:
A barátnőmnek is van kontaktlencséje és tesizik:)
2013. szept. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nb2ben focizom lencsével..szóval igen
2014. szept. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!