Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mik a tapasztalatok a lézeres...

Mik a tapasztalatok a lézeres szemműtétről? Megéri megcsináltatni? Romolhat a műtét után is a látás?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

4 éve csináltattam. Ma is azt mondom, a dupláját is megadnám érte!

Romolhat? Ez a szem problémájától függ, és csak az orvos mondhatja meg. Egy ismerősöm 20 éve csináltatta még a régebbi módszerrel, én 4 éve újabbal. Mindketten jól látunk.

2013. szept. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ! és mennyire volt rossz a szemed műtét előtt?
2013. szept. 27. 16:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 éve csináltattam meg, az egyik szemem -7-es a másik -5-ös volt. Akkor 2féle műtét volt lehetséges (nem tudom, h ez azóta változott-e):

1. műtét után pár órával elmúlik a fájdalom, szinte azonnal észlelhető a látásjavulás

2. műtét után 1-2 napig letakarni a szemet, kerülni a fényt, szúrós érzet a szemben (mintha homok lenne benne)


Nekem sajnos "csak" a 2. volt lehetséges, mert vékony a szaruhártyám.

Nekem nem hozta akkoriban teljesen rendbe, de nagyon sokat segített, levitte -1-esre! Lehet, hogy azóta fejlettebb lett a szem megműtése, és több dioptriát is teljesen helyre tudnak hozni.

Egyébként annak a lézeres szemműtétnek az előnye az, hogy ha évek múlva újra elromlana a látásod, újra meg lehet műteni. Igaz rossz volt a műtét utáni 1-2 nap, de az érzés, hogy szemüveg nélkül is láttam, leírhatatlan volt! Amikor először vettem le a kötést a szememről, nem a műtét hatása miatt lábadt könnybe a szemem, hanem az örömtől! Egészen kiskorom óta ugyanis szemüveges voltam.

Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátban!

2013. szept. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Mindenképp érdemes szerintem.

Én 3 éve műttettem meg az Optik Med klinikán, az egyik szemem -9-es, a másik -6-os volt, mindkettő 0-sra sikerült, de ilyen nagy dioptriánál 2,5 a garancia, tehát ha 2,5 vagy nagyobb dioptria maradt volna valamelyik szemen, akkor garanciába még egyszer megműtötték volna. Az olcsóbb műtét volt a PRK (135e/szem), a drágább az Intra Lasik (270e/szem), ahhoz 2 lézert használnak, és fájdalommentes, meg szabit se kell kivenni mert egyből lát az ember.

Én a PRK-t választottam, a műtét nem fájt, csak kicsit kellemetlen volt, utána 3-4 napig kellemetlen szúró érzés, ami addig tart, amíg vissza nem nő a védőréteg a szaruhártyára.

4 napig naponta kellett visszajárni kontrollra, utána fél évig havonta, és fél évig szemcseppet kell használni.


Akkor romolhat műtét után a látás, ha szemüveg használatával is romlana, a műtét a romlási folyamatot nem igazán befolyásolja.

2013. szept. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 10 és fél éve volt műtve, -4.5 és -5.5 volt a szemem akkor, és azóta is tökéletes a szemem, pedig voltam pár szemvizsgálaton, totál szemüveg nélkül élek. Kivéve persze a napszemüveget, búvárszemüveget és hasonlókat. :)

Én anno a FocusMedical-nál csináltattam, PRK-val. Lehetett volna Lasik is, de bevallom engem kicsit elrémített maga a módszer is (csúnyán leegyszerűsítve felvágják, félrehajtják, matatnak alatta, és visszahajtják), meg az esetleges gyógyulás időben fellépő problémák (pl. amíg be nem gyógyul teljesen a felvágott rész, könnyen le tud válni mondjuk egy karambolnál). Persze tudom, hogy az is teljesen biztonságos, és nagy előnye, hogy az a pár nap fájdalom (ami nekem konkrétan 2 volt) sincs, mint a PRK-nál, plusz míg a PRK eredménye nem azonnali, hanem 1-2 hét kellett, mire tényleg jól láttam szemüveg nélkül, a Lasik eredménye azonnali.


Mindenesetre be voltam parázva akkor rendesen, de továbbra is azt vallom, hogy nagyon megérte! Hacsak nincs ellene valami orvosi vélemény, szerintem vágj bele! Pontosabban a lézer vágjon bele. ;)

2013. szept. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek,h megosztotta velem a tapasztalatait!

mindenképp szeretnék műtétet,csak még nem most,mert egyrészt még tanulok,másrészt meg 25 éves kor után ajánlott a műtét és biztos h ha most csináltatnám meg,visszaromlana -1,5 dioptriára.

ja és mennyi esély lehet arra h én abba a kategóriába tartozom akiknek nem sikerül a műtét?? kicsit félek az egésztől :/

2013. okt. 3. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!