Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Karcos szemüveglencse okozhat...

Karcos szemüveglencse okozhat további látásromlást?

Figyelt kérdés
+ éve csináltatott multifokális lencséim elég rondán összekarcolódtak, hiába vigyáztam a szemüvegemre. Ráadásul a karcálló réteg pereg le róla, ettől meg olyan, mintha folyton koszos lenne a lencse. Anyagilag nekem luxus lenne emiatt 3 évente új szemüveget csináltatni.Lehet, hogy átvágtak ezzel a karcálló dologgal. Ja, nem kell használni a szemüveget, akkor ép marad.

#szemromlás #karcos lencse #multifokális lencse #karcálló réteg #vevő megtévesztése
2013. okt. 4. 18:28
 1/2 A kérdező kommentje:
3éve csináltatott. Bocsi, rossz gombot nyomtam.
2013. okt. 4. 18:33
 2/2 anonim ***** válasza:
Sajnos karcálló réteg nem létezik ,esetleg keményréteg, ami keményebbé teszi a műanyag felületét. Ez a réteg is sérülhet, ha mondjuk nagyon meleg helyen vagyunk benne (szauna, pékként dolgozik valaki), vagy poros a munkahelyünk(főleg apró porra gondolok, mint pl.:asztalos-műhely). Ilyenkor fokozottan karcolódhat a lencse felszíne. És sajnos, ha nagyon elmattul a lencse felülete, és pont a látótérnél, akkor a látást is ronthatja, fejfájást is okozhat. Sajnos ha a lencséről a bevonat lepereg, akkor nagyon rossz minőségű lehet rajta a réteg. Annál az optikánál nem érdemes többet semmilyen szemüveget csináltatni. A jobb lencsékre a lencsegyártó cégek jogos reklamálásnál (nem karcnál, de rétegleválásnál igen) 2 év a garancia.
2013. okt. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!