Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit jelent a következő egy...

Mit jelent a következő egy szemészeti vizsgálati papíron?

Figyelt kérdés

V -2D-0,5DCyl 0.4 100=0.8

1.0


Na ez így most mi? valaki elmagyarázná, melyik érték mit is takar? köszönöm!


2013. okt. 6. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Valamikor régen volt hályogműtéted?
2013. okt. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
a jobb szemed 0.5 -ös dioptriás. a bal meg 0.4-es. szóval szemüveg fog kelleni
2013. okt. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Én annyit veszek ki ebből,hogy a látásodat vizsgálták,A 100-at nem értem,a 0.8 az a jobb szemeddel gondolom a látásod,tehát majdnem tökély,az 1.0 az azt jelenti,hogy teljesen végigolvastad a sort,tehát teljesen jó a látás a bal szemeden (persze lehet pont fordítva,nem jelölték,hogy jobb szem -bal szem,de a jobbat szokták előre írni) V az a Visust jelöli,tehát a látást, a 2D az 2 dioptria,a 0,5 Cyl,az a cilinder,az a lencse egyenetlenségéből adódik.Gondolom ennyivel korrigáltak a vizsgálaton,mert előtte 0.4 volt a látás.
2013. okt. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ne haragudjatok, még mindig nem értem :(


mert ha meg fél dioptriás, akkor mi az a -2D?


meg aztán az a 100-as érték is olyan h össze-vissza változik, mert valamelyiken azt látom h 100=1.0, aztán meg 100=0.8, aztán meg 100=0.5 de van 100=0.3 is

most akkor ez mi?

meg ott a V betűnél, oké a Visusál mégis mit takar a sorrend meg az h alatta mi az a szám? eskü tiszta káosz nekem :(

2013. okt. 6. 10:33
 5/10 anonim ***** válasza:

A visus látásélességet jelent.

A bal szemeden tökéletes a látás, ezt jelenti az 1.0 - egy egész, vagyis száz százalékos.

A jobb szemeddel két dioptriával plusz fél dioptria cylinderrel, vagyis összesen két és fél dioptriával 80%-os a korrigált látásod, vagyis a lencsével sem tudod végigolvasni a táblát ezzel a szemeddel.

A 0,4 pedig a cylinder szögét jelenti.

2013. okt. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

de legalább írnának oda vami bal vagy jobb szót, hátha érthetőbb lenne, de köszi


tehát ez a bizonyos 100=0.3 vagy 100=0.7 ez jelenti azt h a feltett dioptriás korrigálással is csak 30 vagy 70 %-os a látás arra a szemre:? jól értettem?

2013. okt. 10. 12:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen
2013. okt. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van, mikor odaírják, hogy jobb meg bal, persze latinul: d=destra=jobb, s=sinistra=bal. Ha nem írják oda, akkor az első a jobb szem, mindig azt vizsgálják először.


Igen, a 0.8 azt jelenti, hogy a legoptimálisabb korrekcióval 80%-os a látásélességed. Hogy szabad szemmel mit látsz, azt nem számít.

2013. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ja hogy a szabad szemmel való látás nem számít? hát de akkor honnan tudom meg h korrekció nélkül milyen is a látásom, ha le se írják sehova? ?

egyébként ezen én is meglepődtem, hogy ahogy bementem, rögtön elkezdtek rám pakolni mindenféle lencséket, na de miért nem úgy szabad szemmel vizsgálják először? és ha valakinek korrekció nélkül is 150%-os, akkor miért kell rá csak úgy rutinból -1 D -t tenni? komolyan mondom nem értem :(


ja igen, ez az o.d. és o.s. ha ott lenne, máris érteném, de elég sok szemészetes papírom van , és csak most itt a válaszotokból jövök rá arra is, hogy egyáltalán melyik sor melyik szemet jelenti.


aztán egy újabb kérdés: ez a bizonyos 100=0.5 vagy akármi, ez hogyan működik? ahány sort el tudok olvasni attól függ vagy az a belenézős gép állapítja meg?

2013. okt. 12. 11:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Hogy a szabad szemmel való látás nem számít, azt úgy értettem, hogy nem írják rá a leletre. Természetesen a betegnek nagyon is számít.

Először általában szabad szemmel olvastatják a táblát a beteggel, és csak aztán kezdik pakolni a lencséket, de van mikor látják a beteg anyagában, hogy hány dioptriát kapott legutóbb, és mindjárt ezzel a lencsével indítanak, aztán ezt próbálják finomítani.


Aki az egész táblát el tudja olvasni, annak a látása 100%-os. A 150%-os látás megállapításához újabb, még kisebb számokat kellene elővezetni.

Meg van szabva, hogy hányadik sor elolvasása hány százalékos látásnak felel meg. Nem tíz sor van, hanem több, van olyan sorugrás, ami csak 5%-ot ér.

2013. okt. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!