Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Sokat kell néznem a munkám...

Sokat kell néznem a munkám miatt a laptopot, hétközben állandóan piros a szemem, műkönny nem segít. Ha nem csináltatok monitorvédős szemüveget, árt a szememnek?

Figyelt kérdés
Tuti, hogy emiatt van. Műkönny, gél nem segít, ugyanolyan. Viszont hétvégén gyönyörű fehér a szemem fehér része, tehát biztos, hogy a sok munka miatt van. "Mű" fény van az irodában + majdnem 8 órában nézem a képernyőt. A monitorvédős szemüveglencse irtó drága, de persze megoldom, ha muszáj.
2013. okt. 12. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Időnként nézz oldalra vagy csukd be a szemed egy fél percre illetve kicsit talán nézhetnéd hátrébbról
2013. okt. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A monitor védős lencse lenne az igazi megoldás. De ha mégsem tudod megoldani, akkor egy pár tipp, nekem a doki ajánlotta:

- Fél óránként 3-4 percre csukd be a szemed

- Legalább kartávolságra legyen a monitor tőled

- Próbálj minnél több mindent papíron megoldani

- Ha lehetőséged van cseréld ki az izzókat vagy vigyél be magadnak egy saját kis lámpát

- Próbál

2013. okt. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
-Próbáld meg átrendezni az irodát, hogy minnél több természetes fény legyen.
2013. okt. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek, remélem, sikerül szemüveget csináltatnom, de addig is megpróbálom ezeket :)
2013. okt. 12. 17:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A laptop képernyője nem zavarhatja a szemet úgy mint a képcsöves régi monitorok szokták, mert annak nyugodt a képe. Nem villog és nem remeg a fénye. A felülete se töltődik fel elektrosztatikusan, ami a szemet tele szokta szórni porral.


Szerintem az lehet a fő gond, hogy tartósan azonos távolságba nézel. A szem pihentetése jó megoldás lehet. A szemüveg akkor segít, ha erőltetni kell a szemed ahhoz, hogy a képernyőt jól élesen lásd. Annak itt semmi más védő funkciója nincs. Nincs mitől védje a szemet egy LCD kijelző előtt.


A szem fáradását ebben az esetben az okozza, hogy mindig közelre nézéshez fókuszál a szem, hogy ott lásson élesen. Ebben egyenruha annyit segíthet, hogy a szem lencsét éles látáshoz állító izom nyugalmi állapotához állítja be a monitor távolságból a kép élességet. Az a szem izom így nem feszül folyamatosan munka közben. Nyilván akkor nem is fáradhat el.


Még azt lehetne csinálni, amikor kicsit megállsz pihenni, a rövid pihenő után próbáld kicsit megtornáztatni a szem lencse izmát. Az annyit jelent, hogy nézz nagyon távolra, valahova ki az ablakon és azután nézz nagyon közelre, amennyire csak tudsz, egy pillanatra. Ezt ismételd meg néhányszor. Aztán megint pihentesd egy percig és egy ideig ezután is jobbnak kell lennie. Ez a szem torna az éles látást is javítja mert erősíti azt az izmot ami ezért felelős.

2014. jan. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jav.


Jaj de hülyeséget írtam egyik szóban. :))


"egyenruha" ..nem egyenruha hanem szemüveget akartam írni, de közben figyeltem a tv-n egy filmet, amiben ilyesmi volt a téma és onnan jöhetett a szó.


Helyesen:

"A szem fáradását ebben az esetben az okozza, hogy mindig közelre nézéshez fókuszál a szem, hogy ott lásson élesen és folyamatosan megfeszült állapotban van az ezt működtető izom. Ebben a -szemüveg- annyit segíthet, hogy a szem lencsét éles látáshoz állító izom nyugalmi állapotához állítja be a monitor távolságából a kép élességet. A szem izom így nem feszül folyamatosan munka közben. Nyilván akkor nem is fáradhat el."


Bocs a szó tévesztést.

2014. jan. 1. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit még érdemes megpróbálni, hogy megmosod időnkén nap közben is a szemed. Ez azért segíthet, mert ha időnként megdörzsölted a szemed, akkor mindenféle bacit rá hordhatsz kézzel, ami ott gyulladást okoz.


Szoktam én is időnként megdörzsölni, ami nem igazán jó dolog, de ha időnként szappannal megmosod a szemhéjad és a környékét az segíthet, csak bele ne menjen. Nálam is volt már hasonló és ez megoldást jelentett.

2014. jan. 1. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!