Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szürkehályog szemműtét előtt...

Mimózácska kérdése:

Szürkehályog szemműtét előtt állok! Csak háton fekve lehet a szemműtétet végezni, vagy van más megoldás is? Allergiás-asztmás vagyok, sokat köhögök, emiatt háton feküdni 1-2 percnél tovább nem tudok. Mimózácska

Figyelt kérdés
2013. nov. 29. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Altatásban végzik?
2013. nov. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt az orvossal kell megbeszélned. Minden betegségedről és állapotodról tudnia kell a kezelőorvosodnak ÉS az anesztesnek is. Ők majd megoldják ezt a problémát.
2013. nov. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a közelmultban műtötték mind a két szememet, szürkehályoggal. El nem tudom képzelni, hogy ezt ülve, vagy állva el lehessen végezni. De ha már a műtét előtt állsz, akkor miért nem kérdezted meg a vizsgáló orvosodtól?
2013. dec. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, el szeretném mondani, hogy a vizsgálatok után szerettem volna a szemsebésszel beszélni a problémáimról, de csak a köhögésig jutottam... mire azt a választ kaptam, hogy van spray-e nem? a műtét előtt fújjon be azzal. És már kérte is a következőt. Nem tudtam vele megbeszélni, hogy nekem ez mennyire fontos lenne, hogy az a rohamoldónak nevezett akármi semmit nem segít. Mellkas CT-k előtt mindig befújok és mégis többször elkap a köhögési roham, mert azt a kb. 10 percet míg tart a felvétel készítése azt sem bírom ki köhögés nélkül.

Azt gondoltam van köztetek hasonló betegséggel megáldott ember, akinek találtak megoldást ilyen esetre.

Ma beszéltem valakivel, aki elmondta, hogy az édesapjának a szürkehályog műtétjét ülő helyzetben végezték tőlünk kb. 100 km-re. Utána járok én mindennek, csak szerettem volna tájékozódni hamarabb mire végére érek a dolgoknak.

Kérném az altatást is, ha lenne rá lehetőség, de állítólag itt nem szokták altatásban csinálni az ilyen műtéteket.

2013. dec. 9. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!