Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Neked hány dioptriás a szemüve...

Neked hány dioptriás a szemüveged? Megéri inkább lencsét használni?

Figyelt kérdés

Nekem -4-es a szemüvegem.

Volt régebben még kontaktlencsém, de az sajnos nem vált be. Száraz volt a szemem, pedig három félét is próbáltam már. Szerintetek a lencse jobb, mint a szemüveg?


2014. jan. 13. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Jelenleg -3,25-ös.

Nekem van lencsém, jobban szeretem, mint a szemüveget. De itthon szemüvegben szoktam lenni.

2014. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a szemüvegem jobbon -2,25, balon meg -1,75.

A lencsém mindkettőre -2.00. Imádom a lencsét, mert kényelmes, meg minden, de sajnos nekem a suli nem teszi lehetővé, hogy gyakran hordjam. Nagyon sokat rajzolok, gép előtt ülök, és nem igen sokat alszom, így nagyon szárad a szemem, van, hogy egy óra kontaktlencse után már vörös, pedig lágy lencsém van, Acuvue Oasys.

Kb. ezek miatt két és fél éve csak szemüveget hordok, csak a szünetekben hordok lencsét, amikor pihenni tudok, de most télen pl. akkor is csak szemüveget.

Lencse komfortosabb, nem párásodik, és nincs homályos folt, szemüvegnél viszont nincs szemszárazság, meg hasonlók.

Egyébként szárazság ellen javallott a műkönny, főleg hogyha minden típusnál ezt produkálja a szervezeted.

2014. jan. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szia, nekem -3,24. Imádom a lencsét már vagy 5 éve, hoyg használom. Nekem opti markt vision van. Szemésszel konzultáltál már a szemszáradással kapcsolatosan ? Egyébként ez egy tipikus probléma a lencsét használók körében de biztos, hogy van neked megfelelő. Nekem nem szokott száradni, talán esti órákban ha moziba megyek vagy ha már több mint 10 órát hordtam. HIdd el jobba a lencse! Nekem nem is romlott a szemem !A szemüveg rosszabb bekorlátozza a látóteret!
2014. jan. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem -3 körül van a szemem, egy időben hordtam lencsét, szerettem, nem volt vele problémám, de pár éve sajnos egy baleset miatt már nem bírom. Ha nem kényelmes, inkább ne használd. Optikusok gondolom tudnak jókat ajánlani, ha még próbálkoznál.
2014. jan. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!