Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet ilyen szemre kontaktlenc...

Lehet ilyen szemre kontaktlencsét csináltatni?

Figyelt kérdés
[link] <-- ilyen dioptriás a szemem és szeretnék kontaktlencsét. 14/l

2014. jan. 16. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Bármilyen szemre lehet, csak minél több minden kell rá, annál drágább.
2014. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
persze h lehet csak tórikus kell neked is :)
2014. jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kutya dolog ez a cilinderes szem... Szerencse, hogy nekem csak -0,25ös a cilinder értékem, de mellé van még olyan -4dioptriám. Így lecsalom azt a negyedes cilindert, mert az nem olyan sok. De viszont már +1D elég zavaró lehet.

Egy szemészt kell megkérdezned a cilinderes lencsékkel kapcsolatban, mert van egy olyan ismerősöm, akinek -0,75Dcyl-es a szeme, és nem kell neki cylinderes lencse az ára miatt. Szerintem egy független szemésszel kellene megbeszélni a dolgot, és megkérdezni tőle, hogy lehetséges-e ez. Amúgy már van szemüveged, vagy nincs még? Mert ha nem kaptál még cilindert, akkor lehet, hogy nem is tudnád meg, hogy milyen, és nem zavarna akkor. Bár ez a -1Dcyl kicsit aggasztó lehet ilyen téren.


A válaszom az, hogy igen, lehet ilyen kontaktlencséd, csak az ára magasabb, mint a "sima" kontaktlencséké. :)


Remélem tudtam segíteni.

2014. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet lencséd, bár a cilinderesből jót találni bajosabb, drágább is, de ha szeretnél akkor menj optikába, csináltass vizsgálatot, ott kapsz próbalencsét is.
2014. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!